reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© kritchanut dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 21 września 2017

Google kupuje część biznesu HTC

Google zapłaci 1,1 mld USD za część biznesu HTC – firmy ogłosiły dzisiaj podpisanie umowy w tej sprawie.
Google przejmuje pracowników tajwańskiego HTC, większość z działu produkcji smartfonów Pixel. Amerykański gigant kupuje też dodatkowo część licencji niewyłącznych HTC. Finalizacja transakcji planowana jest na początek roku 2018, po uzyskaniu zgody organów antymonopolowych.

Google i HTC współpracują od dekady. HTC jest producentem smartfonów Pixel dla Google’a, firmy wspólnie pracują też nad goglami rzeczywistości wirtualnej.

HTC będzie kontynuował produkcję własnych smartfonów, firma zapowiada także rozwój biznesu wirtualnej rzeczywistości HTC VIVE oraz inwestycje w inne najnowsze technologie, takie jak internet rzeczy, rzeczywistość rozszerzona czy sztuczna inteligencja. Google natomiast, inwestując w swój rodzący się dział hardware’owy, pokazuje coraz większe zaangażowanie w smartfonowy biznes.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2