reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Kongsberg Przemysł elektroniczny | 26 września 2017

Kongsberg będzie produkował w Brześciu systemy grzewcze

Michał Jaśkiewicz, dyrektor Kongsberg Automotive, opowiada w portalu wnp.pl o planach norweskiej firmy dotyczących nowego zakładu powstającego w Brześciu Kujawskim.
Kongsberg w Brześciu Kujawskim buduje drugi (po pruszkowskim) zakład firmy przynależący do dywizji Interior. W Pruszkowie pozostanie produkcja systemów wsparcia i masażu do siedzeń samochodowych. Kongsberg zapowiada, że zamierza utrzymać zatrudnienie w Pruszkowie na tym samym poziomie co obecnie, a produkcja w tym zakładzie będzie nadal rozwijana. Firma chce zainwestować zarówno w automatyzację linii montażowych, jak i uruchomić zupełnie nowe linie do montażu ręcznego.

W nowym zakładzie w Brześciu będą wytwarzane systemy ogrzewania, które obecnie powstają w Pruszkowie. Nie oznacza to jednak tylko przeniesienia istniejących linii z Pruszkowa, ale inwestycje w nowe moce produkcyjne.

Kongsberg Automotive w ostatnich latach bardzo szybko rozwija działalność w Polsce i stąd potrzeba budowy nowego zakładu. Co więcej, Michał Jaśkiewicz nie wyklucza, że norweski koncern zdecyduje się na kolejna inwestycję w naszym kraju.

Budowa fabryki Kongsberg Automotive w Pikutkowie, w gminie Brześć Kujawski, już trwa. Firma rozpoczęła już rekrutację, docelowo pracę w zakładzie znajdzie około 1000 osób. Szacowana wartość inwestycji to ok. 150 mln złotych.

Źródło: wnp.pl

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2