reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Kongsberg Przemysł elektroniczny | 26 września 2017

Kongsberg będzie produkował w Brześciu systemy grzewcze

Michał Jaśkiewicz, dyrektor Kongsberg Automotive, opowiada w portalu wnp.pl o planach norweskiej firmy dotyczących nowego zakładu powstającego w Brześciu Kujawskim.
Kongsberg w Brześciu Kujawskim buduje drugi (po pruszkowskim) zakład firmy przynależący do dywizji Interior. W Pruszkowie pozostanie produkcja systemów wsparcia i masażu do siedzeń samochodowych. Kongsberg zapowiada, że zamierza utrzymać zatrudnienie w Pruszkowie na tym samym poziomie co obecnie, a produkcja w tym zakładzie będzie nadal rozwijana. Firma chce zainwestować zarówno w automatyzację linii montażowych, jak i uruchomić zupełnie nowe linie do montażu ręcznego.

W nowym zakładzie w Brześciu będą wytwarzane systemy ogrzewania, które obecnie powstają w Pruszkowie. Nie oznacza to jednak tylko przeniesienia istniejących linii z Pruszkowa, ale inwestycje w nowe moce produkcyjne.

Kongsberg Automotive w ostatnich latach bardzo szybko rozwija działalność w Polsce i stąd potrzeba budowy nowego zakładu. Co więcej, Michał Jaśkiewicz nie wyklucza, że norweski koncern zdecyduje się na kolejna inwestycję w naszym kraju.

Budowa fabryki Kongsberg Automotive w Pikutkowie, w gminie Brześć Kujawski, już trwa. Firma rozpoczęła już rekrutację, docelowo pracę w zakładzie znajdzie około 1000 osób. Szacowana wartość inwestycji to ok. 150 mln złotych.

Źródło: wnp.pl

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 23 2018 15:48 V9.3.2-2