reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Intel Przemysł elektroniczny | 20 września 2017

Współpraca Intela i Waymo w zakresie technologii autonomicznych aut

Najnowsze pojazdy Waymo, hybrydowe minivany Chrysler Pacifica, są wyposażone w rozwiązania Intela do przetwarzania danych z czujników oraz obliczeń ogólnych i łączności.
Rozwiązania Intela zastosowane w pojazdach Waymo umożliwiają podejmowanie w czasie rzeczywistym decyzji w celu zapewnienia pełnej autonomii w warunkach miejskich. Ponieważ technologia autonomicznej jazdy Waymo staje się inteligentniejsza, wydajny sprzęt i oprogramowanie będzie wymagało jeszcze potężniejszego i wydajniejszego obliczania. Dzięki ścisłej współpracy, Intel może zaoferować flocie pojazdów Waymo zaawansowaną moc obliczeniową wymaganą dla 4 i 5 poziomu autonomii.
Prawie 1,3 mln osób ginie co roku w wypadkach drogowych na całym świecie. Znaczna część tych kolizji spowodowanych jest błędem człowieka. Technologia samojezdnych pojazdów może pomóc w zapobieganiu popełnianym przez kierowców błędom, umożliwiając autonomicznym pojazdom wyciąganie wniosków ze wspólnego doświadczenia milionów samochodów – unikając błędów innych i tworząc bezpieczniejsze środowisko jazdy.

- Biorąc pod uwagę tempo, w jakim rozwija się rynek autonomicznych samochodów, sądzę, że dzieci moich dzieci nigdy nie będą musiały prowadzić samochodu. To zdumiewająca myśl: czynność, którą prawie 90 procent Amerykanów wykonuje codziennie, przestanie być potrzebna w ciągu jednego pokolenia. Cieszymy się, że stoimy na czele działań związanych z rozwojem autonomicznych pojazdów, wraz z innymi liderami branży, takimi jak Waymo – powiedział Brian Krzanich, dyrektor generalny Intela.

Samochody Waymo wyposażone w rozwiązania technologiczne Intela przejechały już 3 miliony mil (ok. 4,8 mln kilometrów), więcej niż jakakolwiek inna autonomiczna flota na amerykańskich drogach – podkreślają firmy w komunikacie.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2