reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Facebook Przemysł elektroniczny | 19 września 2017

Facebook otworzył w Kanadzie laboratorium sztucznej inteligencji

To pierwsze laboratorium badawcze AI (artificial intelligence) Facebooka w Kanadzie, a czwarta tego typu jednostka na świecie.
Facebook przeznaczy 5,7 mln USD na rozwój sztucznej inteligencji w Montrealu. Początkowo pracę w nowym centrum rozpocznie 10 badaczy, a w ciągu najbliższego roku ta liczba ma wzrosnąć do ponad 30. Prace w nowym centrum mają dotyczyć przede wszystkim uczenia maszynowego oraz systemów dialogowych.

Facebook wybrał Montreal, jako siedzibę laboratorium, ponieważ jest to duży ośrodek uniwersytecki, a jednocześnie jest to miasto z prężnie działającą społecznością start-upową oraz przyjaznym samorządem lokalnym.

Pozostałe laboratoria sztucznej inteligencji firmy (Facebook AI Research - FAIR), znajdują się w Menlo Park, Paryżu oraz Nowym Jorku.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 18 2018 17:55 V10.0.0-2