reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Facebook Przemysł elektroniczny | 19 września 2017

Facebook otworzył w Kanadzie laboratorium sztucznej inteligencji

To pierwsze laboratorium badawcze AI (artificial intelligence) Facebooka w Kanadzie, a czwarta tego typu jednostka na świecie.
Facebook przeznaczy 5,7 mln USD na rozwój sztucznej inteligencji w Montrealu. Początkowo pracę w nowym centrum rozpocznie 10 badaczy, a w ciągu najbliższego roku ta liczba ma wzrosnąć do ponad 30. Prace w nowym centrum mają dotyczyć przede wszystkim uczenia maszynowego oraz systemów dialogowych.

Facebook wybrał Montreal, jako siedzibę laboratorium, ponieważ jest to duży ośrodek uniwersytecki, a jednocześnie jest to miasto z prężnie działającą społecznością start-upową oraz przyjaznym samorządem lokalnym.

Pozostałe laboratoria sztucznej inteligencji firmy (Facebook AI Research - FAIR), znajdują się w Menlo Park, Paryżu oraz Nowym Jorku.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2