reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 18 września 2017

XTPL przeznaczy środki z IPO na rozwój

14 września akcje XTPL zadebiutowały na rynku NewConnect, a dzisiaj firma poinformowała o nowym zagranicznym funduszu, który zainwestował w XTPL.
Przy okazji debiutu, dr Filip Granek, prezes zarządu XTPL, zapowiedział między innymi, że pierwsza sprzedaż technologii XTPL nastąpi w ciągu kilku najbliższych miesięcy, a przychody spółka osiągnie w 2018 roku. Także w przyszłym roku kalendarzowym XTPL planuje podpisać pierwsze kontrakty.

W osiągnięciu tych celów pomoże zaplanowana budowa działów rozwoju biznesu czy nowych laboratoriów aplikacyjnych.– Wcześniej zajmowaliśmy się przede wszystkim inkubowaniem technologii, badaniami i rozwojem, dziś chcemy to już przeobrazić w badania i rozwój oraz komercjalizację i na to przeznaczymy środki z IPO. Zbudujemy dział rozwoju biznesu, którego dziś nie mamy, zbudujemy nowe laboratoria do badań aplikacyjnych, wyprodukujemy pierwszą partię naszych drukarek laboratoryjnych i – co najważniejsze – będziemy pracowali już nad prototypowym wdrożeniem naszej technologii w przemyśle – mówił dr Filip Granek.

Prezes zarządu podkreślił, że firma planuje ekspansję globalną, którą wspierać będzie między innymi działalność na polskich i zagranicznych rynkach finansowych. XTPL z NewConnect chce przenieść się na duży parkiet i doprowadzić też do równoległych notowań na zagranicznych giełdach.Dzisiaj z kolei firma XTPL podała informację, że do grona znaczących akcjonariuszy XTPL SA dołączył kolejny fundusz inwestycyjny z Niemiec, który po debiucie ogłosił, że przekroczył 5% ogólnej liczby głosów w spółce. Według zawiadomienia Heidelberger Beteiligungsholding AG posiada 102 000 akcji XTPL.

- Zainteresowanie zagranicznych inwestorów jest dla nas potwierdzeniem atrakcyjności naszej spółki i globalnego potencjału technologii XTPL. Nie ukrywamy tego, że jednym z kluczowych aspektów naszej strategii jest współpraca z międzynarodowymi liderami technologicznymi. Inwestorzy spoza Polski pozwalają nam nawiązać kontakty z istotnymi podmiotami na zagranicznych rynkach. Zaufanie, jakim obdarzyli naszą spółkę, uwiarygodnia wartość i technologię XTPL – mówi dr Filip Granek, prezes zarządu XTPL SA.

Heidelberger Beteiligungsholding AG, który jest częścią notowanego na giełdzie we Frankfurcie znanego niemieckiego holdingu inwestycyjnego Deutsche Balaton AG o kapitalizacji 192 mln euro, to firma inwestycyjna lokująca kapitał przede wszystkim w papierach wartościowych notowanych na rynku kapitałowym, głównie w obligacjach i akcjach.

© XTPL

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1