reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 18 września 2017

XTPL przeznaczy środki z IPO na rozwój

14 września akcje XTPL zadebiutowały na rynku NewConnect, a dzisiaj firma poinformowała o nowym zagranicznym funduszu, który zainwestował w XTPL.
Przy okazji debiutu, dr Filip Granek, prezes zarządu XTPL, zapowiedział między innymi, że pierwsza sprzedaż technologii XTPL nastąpi w ciągu kilku najbliższych miesięcy, a przychody spółka osiągnie w 2018 roku. Także w przyszłym roku kalendarzowym XTPL planuje podpisać pierwsze kontrakty.

W osiągnięciu tych celów pomoże zaplanowana budowa działów rozwoju biznesu czy nowych laboratoriów aplikacyjnych.– Wcześniej zajmowaliśmy się przede wszystkim inkubowaniem technologii, badaniami i rozwojem, dziś chcemy to już przeobrazić w badania i rozwój oraz komercjalizację i na to przeznaczymy środki z IPO. Zbudujemy dział rozwoju biznesu, którego dziś nie mamy, zbudujemy nowe laboratoria do badań aplikacyjnych, wyprodukujemy pierwszą partię naszych drukarek laboratoryjnych i – co najważniejsze – będziemy pracowali już nad prototypowym wdrożeniem naszej technologii w przemyśle – mówił dr Filip Granek.

Prezes zarządu podkreślił, że firma planuje ekspansję globalną, którą wspierać będzie między innymi działalność na polskich i zagranicznych rynkach finansowych. XTPL z NewConnect chce przenieść się na duży parkiet i doprowadzić też do równoległych notowań na zagranicznych giełdach.Dzisiaj z kolei firma XTPL podała informację, że do grona znaczących akcjonariuszy XTPL SA dołączył kolejny fundusz inwestycyjny z Niemiec, który po debiucie ogłosił, że przekroczył 5% ogólnej liczby głosów w spółce. Według zawiadomienia Heidelberger Beteiligungsholding AG posiada 102 000 akcji XTPL.

- Zainteresowanie zagranicznych inwestorów jest dla nas potwierdzeniem atrakcyjności naszej spółki i globalnego potencjału technologii XTPL. Nie ukrywamy tego, że jednym z kluczowych aspektów naszej strategii jest współpraca z międzynarodowymi liderami technologicznymi. Inwestorzy spoza Polski pozwalają nam nawiązać kontakty z istotnymi podmiotami na zagranicznych rynkach. Zaufanie, jakim obdarzyli naszą spółkę, uwiarygodnia wartość i technologię XTPL – mówi dr Filip Granek, prezes zarządu XTPL SA.

Heidelberger Beteiligungsholding AG, który jest częścią notowanego na giełdzie we Frankfurcie znanego niemieckiego holdingu inwestycyjnego Deutsche Balaton AG o kapitalizacji 192 mln euro, to firma inwestycyjna lokująca kapitał przede wszystkim w papierach wartościowych notowanych na rynku kapitałowym, głównie w obligacjach i akcjach.

© XTPL

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 23 2018 15:48 V9.3.2-1