reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 18 września 2017

Kolejne firmy motoryzacyjne stawiają na napęd elektryczny

Mazda Motors i Renault-Nissan przedstawiły w zeszłym tygodniu plany dotyczące nowych modeli pojazdów o napędzie elektrycznym.
Mazda poinformowała, że do 2035 roku wszystkie samochody firmy będą miały napęd elektryczny lub hybrydowy. Pierwsze auto zasilane prądem ma się pojawić na rynku amerykańskim w 2019 roku.

Nieco ponad miesiąc temu Mazda ogłosiła partnerstwo z Toyotą. Wspólna inwestycja w fabrykę ma wynieść 1,6 mld USD. Zakład ma rozpocząć działalność w 2021 roku i będzie produkować rocznie około 300 tys. samochodów elektrycznych. Mazda i Toyota zamierzają wspólnie nie tylko produkować samochody elektryczne, ale także pracować na technologiami autonomicznej jazdy oraz systemami infotainment.

Z kolei Renault-Nissan do 2022 roku zamierza zaprezentować 12 nowych modeli samochodów elektrycznych. Do tego roku 30% produkowanych przez alians samochodów ma być zasilanych z gniazdka. Jednocześnie pojawi się 40 pojazdów o zróżnicowanym poziomie jazdy autonomicznej aż do pojazdu w pełni autonomicznego.

Renault, Nissan i Mitsubishi Motors zacieśnią współpracę i przyspieszą tempo prac nad wspólnymi platformami, silnikami i nowymi technologiami.
Renault-Nissan ogłosił także pięcioletni plan rozwoju, który zakłada, że sprzedaż w tym czasie wzrośnie do 14 mln samochodów rocznie z obecnych 10 mln aut. Istotnym czynnikiem wpływającym na zwiększenie sprzedaży ma być rozwój współpracy z Mitsubishi, które w zeszłym roku zostało włączone do aliansu.

- Dziś alians rozpoczyna nowy etap rozwoju. Plan Alians 2022 zakłada uzyskanie efektu synergii w wysokości 10 mld EUR rocznie. Będzie to możliwe z jednej strony dzięki przyspieszeniu współpracy między Renault, Nissanem i Mitsubishi Motors w obszarze platform, silników i nowych technologii dla samochodów elektrycznych, autonomicznych i wyposażonych w mobilne technologie. Z drugiej strony przyczynią się do tego większe oszczędności skali. Nasza roczna sprzedaż powinna przekroczyć 14 milionów samochodów, co przełoży się na koniec planu na obroty w wysokości 240 mld EUR - podkreślił prezes aliansu Renault-Nissan, Carlos Ghosn.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2