reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Nauka | 11 września 2017

15 mln EUR na Centrum Doskonałości dla konsorcjum z UW i ITME

Powstanie jednostka badawcza wykorzystująca technologie dotyczące wzrostu kryształów i nowych materiałów funkcjonalnych o innowacyjnych właściwościach elektromagnetycznych, które znajdą zastosowanie w nanofotonice, optoelektronice i medycynie.
8 września odbyła się wizyta studyjna związku z inauguracją projektu ENSEMBLE3 "Centre of ExcelleNce for nanophotonicS, advancEd Materials and novel crystal growth-Based technoLogiEs" realizowanego w ramach programu Horyzont 2020 - Teaming for Excellence. W ramach projektu powstanie „Centrum Doskonałości”, które będzie konkurowało z wiodącymi światowymi jednostkami naukowymi zarówno pod względem innowacyjności, jak i doskonałości w badaniach i rozwoju. Kwota dofinansowania na Centrum wynosi 15 mln EUR.

Projekt ENSEMBLE3 będzie opracowywany przez konsorcjum złożone z Uniwersytetu Warszawskiego (lider), Instytutu Technologii Materiałów Elektronicznych, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Karlsruhe Institute of Technology (Niemcy), Cooperative Research Center nanoGUNE Consolider (Hiszpania), Uniwersytetu La Sapienza (Włochy). Celem pierwszego etapu projektu jest przygotowanie do utworzenia Centrum Doskonałości, w którym rozwijana będzie technologia wzrostu kryształów, w tym nowych materiałów funkcjonalnych do zastosowania w sektorze: nanofotoniki, optoelektroniki, telekomunikacji, medycyny oraz fotowoltaiki.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2