reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Nauka | 11 września 2017

15 mln EUR na Centrum Doskonałości dla konsorcjum z UW i ITME

Powstanie jednostka badawcza wykorzystująca technologie dotyczące wzrostu kryształów i nowych materiałów funkcjonalnych o innowacyjnych właściwościach elektromagnetycznych, które znajdą zastosowanie w nanofotonice, optoelektronice i medycynie.
8 września odbyła się wizyta studyjna związku z inauguracją projektu ENSEMBLE3 "Centre of ExcelleNce for nanophotonicS, advancEd Materials and novel crystal growth-Based technoLogiEs" realizowanego w ramach programu Horyzont 2020 - Teaming for Excellence. W ramach projektu powstanie „Centrum Doskonałości”, które będzie konkurowało z wiodącymi światowymi jednostkami naukowymi zarówno pod względem innowacyjności, jak i doskonałości w badaniach i rozwoju. Kwota dofinansowania na Centrum wynosi 15 mln EUR.

Projekt ENSEMBLE3 będzie opracowywany przez konsorcjum złożone z Uniwersytetu Warszawskiego (lider), Instytutu Technologii Materiałów Elektronicznych, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Karlsruhe Institute of Technology (Niemcy), Cooperative Research Center nanoGUNE Consolider (Hiszpania), Uniwersytetu La Sapienza (Włochy). Celem pierwszego etapu projektu jest przygotowanie do utworzenia Centrum Doskonałości, w którym rozwijana będzie technologia wzrostu kryształów, w tym nowych materiałów funkcjonalnych do zastosowania w sektorze: nanofotoniki, optoelektroniki, telekomunikacji, medycyny oraz fotowoltaiki.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 23 2018 15:48 V9.3.2-2