reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Amica Przemysł elektroniczny | 07 września 2017

Amica zamierza uruchomić magazyn jeszcze w tym miesiącu

We wrześniu tego roku Amica zamierza otworzyć Magazyn Wysokiego Składowania w fabryce kuchni we Wronkach – najwyższej tego typu budowli w Polsce i jednej z najwyższych w Europie.
Koszt inwestycji zamknie się w kwocie 60 milionów PLN. Jego główną częścią jest budynek o wysokości 46 metrów i powierzchni 6,5 tys. metrów kwadratowych. - Rozbudowa centrum logistycznego bezpośrednio przy fabryce oraz oddanie do użytku Magazynu Wysokiego Składowania pozwoli na zoptymalizowanie kosztów logistycznych i jeszcze sprawniejszą obsługę klientów zarówno w Polsce, jak i za granicą oraz umożliwi dalsze inwestycje w zwiększenie mocy produkcyjnych fabryki. Inwestycje te mają umożliwić Grupie przygotowanie się do jeszcze dynamicznej ekspansji na rynkach zagranicznych – informuje Amica w komunikacie.

Amica, polski producent sprzętu gospodarstwa domowego, w zeszłym roku wypracowała przychody na poziomie 2,5 mld PLN. Grupa Amica generuje ponad 70% skonsolidowanych przychodów dzięki sprzedaży realizowanej na ponad 50 rynkach zagranicznych. Portfolio Grupy obejmuje cztery marki: Amica, Gram, Hansa oraz CDA.

Brytyjska marka CDA dołączyła w 2015 roku do portfela marek skupionych w Grupie Amica. Zakup CDA Group Ltd. był największą akwizycją w historii firmy (wartą prawie 24,3 miliony GBP).

W marcu 2017 roku, Grupa Amica przejęła pełną kontrolę właścicielską we francuskiej spółce „Sideme” (Societe Industrielle d’Equipement Moderne Sideme Societe Anonyme) – dystrybutorze sprzętu AGD z 45-letnią tradycją na rynku francuskim. Sideme będzie odpowiedzialne za dystrybucję produktów Grupy Amica oraz budowanie pozycji marki Amica we Francji – trzecim co do wielkości rynku zbytu urządzeń gospodarstwa domowego w Europie Zachodniej. Umocnienie pozycji na rynku francuskim, jak i wcześniejsze przejęcie brytyjskiej firmy CDA Group Ltd., to działania w ramach realizacji długoterminowej strategii HIT 2023, która zakłada uzyskanie przychodów ze sprzedaży o wartości 4,3 miliarda złotych do końca 2023 roku.

Źródło: © Amica

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1