reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 15 października 2008

Chiński koncern TCL, właściciel fabryki w Żyrardowie, potroił sprzedaż LCD TV.

W okresie od stycznia do września 2008, TCL dostarczył na rynek 2.7 mln sztuk LCD TV oraz 8.4 CRT TV.
W Polsce koncern ma fabrykę w Żyrardowie pod Warszawą, której operatorem jest TCL Operations Polska Sp. z o.o. Spółka została wyposażona w 16 mln zł kapitału zakładowego i powstała na bazie przejętego od Thomson.

Centrala koncernu w Chinach podała do publicznej wiadomości wyniki sprzedaży za IIIQ08. TCL może pochwalić się ogromnym wzrostem sprzedaży LCD TV: w pierwszych trzech kwartałach roku koncern dostarczył na rynek 2.7 mln sztuk LCD TV, wobec jedynie 0.8 mln sztuk jeszcze rok temu. Stanowi to ponad trzykrotny wzrost sprzedaży w ciągu zaledwie jednego roku. Na rynku chińskim firma uplasowała 0.8 mln sztuk, pozostałe 1.9 mln sztuk sprzedano na rynkach zagranicznych. W szczególności koncern zdołał uzyskać tak wysoką dynamikę sprzedaży dzięki rozwojowi poza granicami Chin: w pierwszych trzech kwartałach 2007 firma sprzedała na tych rynkach jedynie 256 tys sztuk, ponad sześciokrotnie mniej, aniżeli w roku bieżącym.

TCL utrzymuje również znaczną produkcję CRT TV, której 52% sprzedawane jest na rynku chińskim. Do końca września 2008 TCL sprzedało 8.4 mln sztuk CRT TV, o 17% mniej w porównaniu z analogicznym okresem roku 2007. Sprzedaż na rynku wewnętrznym ukształtowała się na poziomie zbliżonym do poprzedniego okresu (spadek o 2.9%), jednakże rynki poza Chinami odnotowały spadek aż o 28.4%.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-2