reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 24 sierpnia 2017

LG wybuduje fabrykę w Stanach Zjednoczonych

Koreański koncern zamierza uruchomić w stanie Michigan zakład produkujący komponenty do samochodów elektrycznych.
Dzięki nowej inwestycji LG Electronics stworzy około 300 miejsc pracy w Michigan. Zakład produkcyjny, zlokalizowany będzie w Hazel Park, tuż obok Detroit i ma rozpocząć działalność w 2018 roku. Co więcej, LG zainwestuje nie tylko w produkcję w stanie Michigan, ale zamierza rozbudować centrum badawczo-rozwojowe w Troy.

Wartość inwestycji wynosi około 25 mln USD, projekt otrzyma grant w wysokości 2,9 mln USD w ramach programu Michigan Business Development Program. Stan Michigan będzie również wspierał firmę w procesie rekrutacji.

Nowo ogłoszona inwestycja LG to kolejny duży projekt koreańskiego koncernu w Stanach Zjednoczonych. Firma rozpocznie wkrótce budowę nowoczesnej fabryki pralek w Clarksville. LG przeznaczy na ten cel 250 mln USD i stworzy 600 nowych miejsce pracy do 2019 roku. LG inwestuje także w Englewood Cliffs, gdzie powstanie nowy budynek LG North American Headquarters. Do 2019 roku liczba pracowników ma się tam podwoić i sięgnąć 1000 osób.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 23 2018 15:48 V9.3.2-1