reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© artcp5 dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 21 sierpnia 2017

Rynek telemedyczny rośnie błyskawicznie

Nawet 27 mld USD może wynosić wartość światowego rynku telemedycznego. Szacuje się, że w najbliższych latach roczne wzrosty będą co najmniej 15%.

- Segmenty, w których działają polskie firmy telemedyczne, są zróżnicowane. Najbardziej rozwinięte, zarówno w Polsce, jak i globalnie, są rozwiązania telemedyczne w obszarze kardiologicznym […]. W tym momencie obserwujemy nasycenie rynku kardiologicznego i rozwój innych segmentów. W szczególności chodzi o leczenie chorób cywilizacyjnych, m.in. onkologicznych czy metabolicznych, np. cukrzycy. Po drugie rozwijane są rozwiązania diagnostyczne – mówi w wywiadzie dla agencji informacyjnej infoWire.pl Andrzej Białkowski-Miler, prezes firmy Biotech Management Consulting.
Obecnie najdojrzalszy rynek jest Stanach Zjednoczonych. Drugie miejsce pod względem rozwoju zajmuje rynek europejski. Co ważne, spora w tym zasługa polskich producentów sprzętu telemedycznego.
Jak wynika z raportu „Nadchodzący boom. Globalne perspektywy rozwoju rynku telemedycznego”, rozkwit telemedycyny opiera się na dwóch głównych czynnikach. Pierwszym jest poprawa zdrowia pacjentów, drugim – zmniejszenie kosztów opieki zdrowotnej. Jeśli chodzi o poprawę zdrowia pacjentów, wynika ona z tego, że telemedycyna ułatwia dostęp do specjalistów, zwiększa skuteczność diagnostyki, terapii i rehabilitacji, a także umożliwia lepszą prewencję chorób. Z kolei zmniejszenie kosztów opieki zdrowotnej jest możliwe dzięki temu, że podmioty świadczące usługi medyczne nie ponoszą tak dużych opłat lokalowych, spadają koszty transportu, skraca się czas wizyt lekarskich i eliminowane są zbędne świadczenia. Obecnie najbardziej zaawansowane rozwiązania telemedyczne wykorzystuje się w telemonitoringu. Dzięki stosowanym urządzeniom można kontrolować, czy zaburzenia występujące u pacjenta nie zagrażają bezpośrednio jego zdrowiu i życiu. Drugim bardzo dobrze rozwiniętym obszarem, zwłaszcza na rynku amerykańskim, są telekonsultacje medyczne. Poza tym w szybkim tempie rozwija się telediagnostyka. Melodią przyszłości są natomiast operacje prowadzone zdalnie. Źródło: infowire.pl
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 14 2020 17:09 V17.4.0-1