reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© alexey utemov dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 17 sierpnia 2017

Ericsson może zwolnić nawet 25 tys. osób

Ericsson może zwolnić nawet 25 tys. osób w krajach poza Szwecją – donosi gazeta Svenska Dagbladet, powołując się na anonimowe źródła związane z firmą.
Zwolnienia miałyby być częścią planu oszczędnościowego firmy. Wygląda na to, że Ericsson zamierza przyspieszyć starania, których celem jest redukcja kosztów na poziomie przynajmniej 1,2 mld USD rocznie. Firma poinformowała, że restrukturyzacja w bardzo niewielkim stopniu będzie dotyczyła działalności badawczo-rozwojowej.

- Ericsson nie poinformował, które jednostki lub kraje zostaną dotknięte przy realizacji planu. Jest za wcześnie, by mówić o konkretnych rozwiązaniach lub by wykluczyć jakikolwiek kraj – poinformował Ericsson. Według Svenska Dagbladet, szwedzka firma może ograniczyć działalność na niektórych europejskich rynkach nawet o 80-90%.

Ericsson zatrudnia na świecie około 109 tys. pracowników.

Źródło: Business Insider, Reuters

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1