reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Keyssa Przemysł elektroniczny | 18 sierpnia 2017

Samsung i Foxconn wpierają start-up oferujący superszybki bezprzewodowy transfer danych

Firma Keyssa opracowała nowatorską technologię bezprzewodowego przesyłu danych pomiędzy urządzeniami z prędkością nawet 1 Gbit/s.
Slogan firmy Keyssa mówi o tym, by pożegnać się ze złączami. Jak podkreślają twórcy nowego rozwiązania do transferu danych, urządzenia się zmieniają i unowocześniają, a złącza pozostają praktycznie bez zmian, przysparzając problemów zarówno projektantom, jak i użytkownikom. Dlatego Keyssa nowatorsko podeszła do tematu, rezygnując z kabli czy Wi-Fi i proponując technologię o nazwie „kiss”, czyli łączność zbliżeniową – wystarczy umieścić urządzenia obok siebie, by umożliwić transfer danych. Osiągane przepływności to nawet 1 Gbit/s, co oznacza, że przesłanie filmu zajmuje dosłownie chwilkę. Transfer odbywa się na częstotliwościach EHF (Extremely Hight Frequencies).

W pomysł amerykańskiego start-upu uwierzyli giganci technologiczni. W zeszłym roku Keyssa i Intel ogłosili opracowanie rozwiązania, które może być stosowane w laptopach „dwa w jednym”, czyli urządzeniach z odłączanym ekranem dotykowym. Kolejnym ważnym krokiem będzie ogłoszona właśnie współpraca z Samsungiem i Foxconnem, której celem jest wdrożenie nowej technologii do smartfonów. „Kiss Connectivity” ma też znaleźć zastosowanie w aplikacjach smart home czy w samochodach. Wsparcia udzielił również Tony Fadell, CEO firmy Nest.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1