reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© ifm ecolink Przemysł elektroniczny | 16 sierpnia 2017

ifm ecolink znowu inwestuje w Opolu

Pierwszy inwestor, który zawitał do opolskiej podstrefy Wałbrzyskiej SSE, buduje już trzeci obiekt produkcyjny w regionie.
Rozpoczyna się budowa kolejnej hali produkcyjnej ifm ecolink. Inwestycja ma kosztować co najmniej 13 mln PLN. Obiekt będzie miał 4 tys. m kw. powierzchni i ma być gotowy jeszcze w tym roku. W nowej hali firma chce zatrudnić co najmniej 50 kolejnych osób. Do tej pory w ifm pracę znalazło już ponad 450 osób.

Firma ifm ecolink rozpoczęła działalność w opolskiej podstrefie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w 2011 r., od zbudowania hali produkcyjnej, w której wytwarzane są okablowanie i czujniki dla automatyki przemysłowej. Od tego czasu niemiecki inwestor zbudował w Opolu i w 2016 roku oddał do użytku Centrum Badań i Rozwoju, gdzie docelowo pracować ma 100 inżynierów, wykształconych głównie przez Politechnikę Opolską. Firma ściśle współpracuje z uczelnią, przekazując jej m.in. sprzęt do kształcenia studentów oraz opracowując z Politechniką nowe produkty.

Źródło: PAIH

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2