reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 09 sierpnia 2017

Japan Display zwolni ponad 3700 osób

Producent wyświetlaczy zapowiedział dzisiaj, że zamierza zwolnić 3 500 osób w swoich zagranicznych oddziałach oraz 240 pracowników w Japonii.
Zapowiadanie cięcia to część programu restrukturyzacyjnego spółki, dzięki któremu Japan Display ma zaoszczędzić 455 mln USD rocznie. Plany japońskiego producenta obejmują także konsolidację lub zamykanie linii produkcyjnych.

Japan Display dysponuje w swoich japońskich zakładach 6 liniami produkcyjnymi. Firma zadecydowała o zamknięciu jednej z tych linii, w zakładzie w Nomi, w prefekturze Ishikawa. Początek tego procesu zapowiedziany został na grudzień 2017 roku. Co do pięciu zagranicznych ośrodków produkcyjnych Japan Display, niektóre z tamtejszych linii zostaną zamknięte lub skonsolidowane. Szczegóły na ten temat zostaną ogłoszone w terminie późniejszym.

Koszty restrukturyzacji szacowane są na 1,8 mld USD. Japan Display ma otrzymać na ten cel kredyt w wysokości 1 mld USD.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 18 2018 17:55 V10.0.0-1