reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 08 sierpnia 2017

PZ Cormay szykuje się do budowy nowego zakładu

Pod koniec 2018 roku spółka chce ruszyć z komercyjną sprzedażą analizatora Equisse. Cormay szykuje się także do budowy nowego zakładu – mówi na łamach Parkietu Janusz Płocica.
Niedawno Cormay dostał zielone światło od Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych w Polsce na wprowadzenie do obrotu analizatora Equisse. Dzięki temu urządzenie może być sprzedawane na rynku polskim i unijnym. Rejestracja daje możliwość rozpoczęcia procedury zgłoszeniowej i rejestracyjnej w krajach, w których jest to wymagane. Projekt Equisse ma znaczenie strategiczne, a komercjalizacja może mieć istotny wpływ na wyniki.

- Na jesieni pierwsze analizatory zostaną zainstalowane w kilku laboratoriach w Polsce. Kolejnym etapem będzie tzw. sprzedaż selektywna, dzięki czemu analizatory trafią do zagranicznych, wyselekcjonowanych klientów. Będą to dobrze znani nam klienci z około dziesięciu krajów, co do których mamy pewność, że ich obsługa będzie w stanie poradzić sobie z ewentualnymi podstawowymi problemami. Ten etap może potrwać od trzech do sześciu miesięcy. To już będzie współpraca komercyjna, nie będzie ona jednak nakierowana na maksymalizację marż. Po tym etapie ruszymy z komercyjną sprzedażą. Szacujemy, że nastąpi to pod koniec 2018 r. Tak samo będziemy postępowali z Hermesem Juniorem i Hermesem Seniorem – mówi w wywiadzie dla Parkietu Janusz Płocica, prezes Cormaya.

Spółka ocenia, że moce produkcyjne zakładu w Maryninie pod Lublinem są wystarczające, aby z analizatorami Equisse i Hermes przejść etapy sprzedaży do zaprzyjaźnionych laboratoriów i sprzedaży selektywnej. Nowa fabryka będzie potrzebna na początku 2019 r., a budowa powinna ruszyć najpóźniej w I połowie 2018 r.

PZ Cormay ma już działkę i pozwolenie na budowę, wybrany jest także projekt fabryki. Budowa ma się rozpocząć, gdy firma zdobędzie dofinansowanie, nad pozyskaniem którego własnie pracuje. Obecnie PZ Cormay dysponuje dotacjami na rozwój analizatorów, z których około 20 mln PLN będzie mogło zostać wykorzystane na współfinansowanie fabryki w Lublinie. Koszt inwestycji oceniany jest na 40 mln PLN.

Źródło: akcjonariat.pl

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 25 2018 09:38 V9.6.1-1