reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© aydindurdu dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 08 sierpnia 2017

Już niedługo otwarcie miasta do testowania autonomicznych pojazdów

K-City, bo tak ma nazywać się to największe na świecie miasto do testowania samochodów autonomicznych, powstaje w Korei Południowej.
Firmy będą mogły testować technologie autonomicznej jazdy na obszarze 360 tys. m kw., na którym znajdą się pasy tylko dla autobusów, strefy do parkowania, autostrady, etc., czyli wszystko to, co niezbędne dla firm technologicznych i motoryzacyjnych działających w branży systemów autonomicznych. Ruch w K-City rozpocznie się jeszcze w październiku bieżącego roku, chociaż miasto zacznie działać w pełnym wymiarze w pierwszej połowie 2018 roku. Planowana wartość inwestycji to blisko 10 mln USD.

W listopadzie zeszłego roku rząd Korei Południowej zezwolił na szereg testów samochodów autonomicznych na drogach krajowych. Otwarcie K-City zapewni twórcom technologii autonomicznej jazdy lepsze wsparcie, umożliwiając im działalnie na większym obszarze. Wśród firm, które sprawdzą w K-City swoje rozwiązania, wymieniane są m.in. SK Telecom, Naver, Samsung, Hyundai Motor Company czy Kia Motors.

Źródło: Business Korea

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 18 2018 17:55 V10.0.0-2