reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© saniphoto dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 07 sierpnia 2017

SolarWorld rozpoczął postępowanie upadłościowe

Trzy miesiące po ogłoszeniu wniosku o upadłość, SolarWorld rozpoczyna postępowanie. Firma prowadzi negocjacje z potencjalnymi inwestorami.
SolarWorld, największy europejski producent ogniw i modułów fotowoltaicznych, mimo wdrożenia programu restrukturyzacyjnego, nie poradził sobie z trudną sytuacją finansową i ogłosił upadłość. Niemiecka spółka złożyła wniosek o ogłoszenie upadłości w maju tego roku, a w zeszłym tygodniu firma rozpoczęła postępowanie w tej sprawie.

Jak donosi portal pv-magazine.com, SolarWorld prowadzi obecnie negocjacje z grupą inwestorów, prawdopodobnie pod przewodnictwem Qatar Foundation, dotyczące krótkoterminowych rozwiązań i ocalenia 450 miejsc pracy w Niemczech. Ale zainteresowany jest także holenderski Prisma Systems, którego dyrektor zarządzający Thomas Bornstein, w rozmowie z pv-magazine potwierdził, że chodzi o ewentualne przejęcie całości SolarWorld.

Horst Piepenburg, syndyk SolarWorld poinformował też, że potencjalnych inwestorów jest jeszcze więcej. Między innymi są firmy skłonne do przejęcia dwóch niemieckich zakładów produkcyjnych SolarWorld zlokalizowanych w Arnstadt i Freibergu.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 18 2018 17:55 V10.0.0-2