reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© aydindurdu dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 04 sierpnia 2017

Nowa spółka Nokii - Iris Telecommunication Poland

Nowa spółka firmy Nokia w Łodzi pokieruje realizacją projektów sieci szerokopasmowych w ramach POPC.
Nokia zainaugurowała wczoraj działalność Iris Telecommunication Poland, swojej nowo utworzonej spółki usługowo-serwisowej, z siedzibą w Łodzi. Spółka będzie odpowiadać za projektowanie i budowę sieci światłowodowych w 13 regionach Polski centralnej i północno-wschodniej, realizowanych przez Nokia w ramach programu Polska Cyfrowa.

- W ciągu najbliższych 12 miesięcy planujemy zatrudnić w Iris Telecommunication ok. 200-250 osób, głównie z kompetencjami w zakresie projektowania i zarządzania projektami, w tym projektami budowlanymi oraz budową sieci światłowodowych, aby zapewnić sprawną realizację naszej części programu Polski Cyfrowej. Cieszymy się, że możemy pomóc budować infrastrukturę, dzięki której tysiące Polaków będą mogły korzystać z szybkiego łącza internetowego - powiedział Piotr Kaczmarek, prezes zarządu firmy Nokia w Polsce podczas uroczystego otwarcia siedziby nowej spółki.

Tworzone przez Nokię sieci światłowodowe doprowadzą zaawansowane, szybkie łącza szerokopasmowe o prędkościach do 100 Megabitów na sekundę do ponad 400 000 domów i około 2 500 szkół w województwach łódzkim, świętokrzyskim, kujawsko-pomorskim i warmińsko-mazurskim, obejmując w dużej części obszary wiejskie. Nokia będzie zarządzać wdrożeniem pasywnej sieci światłowodowej, aż do podłączenia szkół i budynków do sieci.

Polski oddział firmy Nokia należy do najbardziej dynamicznych w Europie i zatrudnia obecnie ok. 5 400 pracowników. Polski oddział jest też jednym z filarów innowacji firmy. Tu tworzone są najnowsze technologie, jak LTE, 5G, czy Small Cells. Większość pracowników - blisko 4 000 osób - zatrudnionych jest w obszarze R&D, w centrach badawczo-rozwojowych we Wrocławiu, Bydgoszczy i Krakowie, gdzie powstają najnowsze rozwiązania dla mobilnych sieci telekomunikacyjnych oraz dla sektora publicznego. Z kolei Globalne Centra Usług Nokia – w Warszawie i Bydgoszczy - obsługują klientów firmy na całym świecie. Nokia współpracuje też z licznymi polskimi uczelniami wyższymi, dzieląc się wiedzą i doświadczeniami, prowadząc wspólne projekty naukowe i badawcze, oferując staże i promując rozwój innowacyjności. W Polsce Nokia działa od 25 lat.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 25 2018 09:38 V9.6.1-2