reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 04 sierpnia 2017

Niemieckie konsorcjum powalczy z Teslą

17 niemieckich firm zawiązało konsorcjum, które zrealizuje projekt budowy olbrzymiej fabryki baterii. Nowy zakład ma być konkurencją dla Gigafabryki amerykańskiej firmy Tesla.
Konsorcjum Terra E Holding GmbH niedługo poda informację, gdzie powstanie olbrzymi zakład produkcyjny akumulatorów litowo-jonowych o łącznej energii 34 GWh. Do wyboru jest pięć lokalizacji w Niemczech. Realizacja inwestycji ma się rozpocząć w czwartym kwartale 2019 roku, a fabryka ma pracować z pełną mocą w 2028 roku.

Konsorcjum otrzyma wsparcie ze strony niemieckiego rządu w wysokości 5,2 mln EUR. Inwestycja pokazuje, jak niemiecki przemysł przygotowuje się do kolejnej fazy rewolucji w energetyce. - Musimy być lepsi w procesach technologicznych niż konkurencja, wciąż o krok do przodu – mówi Holger Gritzka, CEO Terra. Baterie litowo-jonowe pomogą także w stabilizacji dostaw energii z odnawialnych źródeł energii, czyli wiatraków i farm słonecznych, umożliwiając magazynowanie energii.

Źródło: Bloomberg

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1