reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Rynki | 04 sierpnia 2017

IDC: sprzedaż smartfonów spadła o 1,3%

Według wstępnych danych zebranych przez International Data Corporation (IDC), w drugim kwartale 2017 roku na świecie sprzedano 341,6 mln smartfonów.
To oznacza, że w 2Q2017 w porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedniego sprzedaż smartfonów spadła o 1,3%, a w odniesieniu do poprzedniego kwartału – o 0,8%.

Ogólny spadek na rynku nie przełożył się jednak na spadki u największych dostawców smartfonów – wszystkie firmy z pierwszej piątki mają na koncie wzrosty, chociaż w przypadku Samsunga i Apple mówimy zaledwie o 1,5% zwyżce, natomiast znaczącą zmianę na plus odnotowali chińscy dostawcy: Huawei, OPPO i Xiaomi.

Niekwestionowanym liderem jest wciaż Samsung, z 23,3% udziałów w rynku. Huawei zbliża się do drugiego w zestawieniu Apple’a, dzieli ich już niecały punkt procentowy. Kolejne firmy w rankingu to OPPO i Xiaomi. Warto przy tym odnotować, że pierwsza piątka dostawców smartfonów ma łącznie aż 61% udziałów w rynku, poczas gdy cała reszta światowych firm musi się podzielić zaledwie 39%. Jeszcze rok temu na „innych” dostawców przypadało 45,9%.

Garnter prognozuje, że pozostałe dwa kwartały roku 2017 przyniosą wzrost sprzedaży smartfonów rok do roku. Przyczynią się do tego premiery urządzeń z najwyższej półki przewidziane na jesień.


© Gartner

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1