reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Electrolux Przemysł elektroniczny | 02 sierpnia 2017

Electrolux kupuje Best

Electrolux ogłosił, że doszedł do porozumienia w sprawie nabycia firmy Best, europejskiego producenta nowoczesnych i designerskich okapów kuchennych.
- Dzięki temu przejęciu Electrolux będzie w stanie zaoferować kompleksowe portfolio produktów kuchennych do zabudowy oraz utrzymać długoterminowy, zyskowny wzrost w regionie – podkreśla firma w komunikacie.

Firma Best osiągnęła w 2016 roku sprzedaż netto na poziomie 42 mln EUR (około 400 mln SEK) i zatrudniała 450 pracowników, głównie w zakładach produkcyjnych w Zabrzu (Polska) i Cerreto d’Esi (środkowe Włochy). Firma jest częścią grupy Broan-NuTone, LLC, producenta i dystrybutora wentylacji mieszkaniowych w Ameryce Północnej.

- Przejęcie firmy Best jest idealnym strategicznym wzmocnieniem możliwości firmy Electrolux w zakresie projektowania, R&D i produkcji okapów kuchennych. Jest to kluczowe, by oferować konsumentom wyjątkowe doświadczenia kulinarne – powiedział Dan Arler, dyrektor generalny Electrolux Major Appliances Europe, Middle East and Africa.

Firma Broan-NuTone, LLC, będzie nadal projektować, produkować i sprzedawać produkty do wentylacji kuchni w Ameryce Północnej. Przejęcie podlega zatwierdzeniom regulacyjnym i ma nastąpić w trzecim kwartale 2017 roku.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2