reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© 4designersart dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 03 sierpnia 2017

Samsung chce rozwijać biznes foundry

Samsung Electronics zamierza w ciągu pięciu lat potroić swoje udziały w rynku kontraktowej produkcji układów scalonych.
Południowokoreański koncern wydzielił biznes foundry w maju tego roku. Samsung zamierza konkurować z TSMC, prawdziwym gigantem na rynku kontraktowej produkcji chipów i znacząco zwiększyć swoje przychody w tym sektorze, poprzez agresywne zdobywanie klientów.

O planach Samsunga opowiedział agencji Reuters szef nowego działu foundry Samsunga, E.S. Jung. Jung stwierdził, że firma w ciągu pięciu lat zamierza uzyskać 25% udziałów w rynku foundry. Samsung chce powalczyć nie tylko o dużych klientów, ale będzie starał się pozyskać zlecenia także mniejszych firm. - Chcemy być silnym numerem 2. na rynku foundry – powiedzieła E.S. Jung.

Jak na razie jednak to TSMC jest niekwestionowanym liderem z 50,6% udziałów w rynku foundry (dane za 2016 rok według firmy IHS). Samsung ma natomiast 7,9%. Do największych graczy należą także GlobalFoundries (9,6%) i UMC (8,1%).

W drugim kwartale bieżącego roku Samsung po raz pierwszy prześcignął Intela i został liderem pod względem sprzedaży półprzewodników.

Źródło: Reuters

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2