reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Zortrax Przemysł elektroniczny | 31 lipca 2017

2,8 mln zł dla Zortraxa

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju postanowiło przyznać olsztyńskiej firmie dofinansowanie, które ma pomóc w opracowaniu nowej drukarki 3D.
Firma Zortrax pracuje nad nową drukarką 3D, która ma pozwolić na przetwarzanie wymagających tworzyw sztucznych, wymaganych w bardziej zaawansowanych aplikacjach, niż standardowe polimery. Drukowane w technologii FFF elementy cechować będzie wyższa odporność termiczna i mechaniczna.

Wartość nowego projektu szacowana jest na 4,3 mln zł, z czego 2,8 mln pochodzić ma od NCBiR, które zdecydowało się dofinansować go w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020.

- Rynek druku 3D rozwija się niezwykle dynamicznie. Chcemy nadal wyznaczać trendy w segmencie desktopowym i utrzymać stabilne tempo wzrostu, dlatego poszerzamy nasze portfolio produktowe o innowacyjne rozwiązania - stwierdził w wywiadzie dla WNP.pl Rafał Tomasiak, prezes firmy Zortrax. - Jestem przekonany, że projekt, który zostanie przeprowadzony dzięki dofinansowaniu z NCBiR będzie kolejnym kamieniem milowym w historii naszego rozwoju.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2