reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 31 lipca 2017

Rewolucja IIoT coraz bliżej

Wciągu najbliższego roku oczekuje się podwojenia ilości rozwiązań IoT stosowanych w produkcji.
Z badań przeprowadzonych ostatnio przez ABI Research wynika, iż 67% producentów obecnych na rynku amerykańskim nie stosuje żadnych rozwiązań IoT w swoich fabrykach. Jednak prawie trzy czwarte z nich prowadzi badania i kalkulacje, bądź już planuje wprowadzenie takowych rozwiązań na przestrzeni najbliższych 12 miesięcy.

„Przedsiębiorstwa prowadzące operacje przemysłowe i produkcyjne widzą szansę w podłączeniu swoich sieci kontrolnych, HMI i SCADA do systemów korporacyjnych, a także do chmury," twierdzi Ryan Martin, główny analityk ABI Research. „Udostępnienie danych produkcyjnych systemom korporacyjnym pozwala na dokładniejszą analizę i zarządzanie zasobami ludzkimi, procesami i systemami."

Dziś IIoT to już nie tylko M2M, które pozwala na komunikację jedynie pomiędzy urządzeniami, ale także komunikacja z zewnętrznymi systemami. Zastosowanie znajdują tu przede wszystkim o wiele bardziej skomplikowane aplikacje, takie jak sztuczna inteligencja czy robotyka. Wprowadzenie AI do systemów produkcyjnych rozważa 35% ankietowanych przedsiębiorstw, natomiast aż 47% z nich zamierza wprowadzić systemy oparte na robotyce w ciągu następnych 12 miesięcy.


Źródło: ABI Research

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 25 2018 19:10 V11.1.0-2