reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© cookelma dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 26 lipca 2017

Astri Polska zapowiada wzrost przychodów o 30%

Według wywiadu udzielonego PAP, Astri Polska osiągnie w roku 2017 około 17 mln przychodu.
Astri Polska to spółka działająca w branży kosmicznej, której udziałowcami są Centrum Badań Kosmicznych oraz Airbus Defence and Space. W wywiadzie udzielonym agencji PAP, Jacek Mandas, prezes Astri Polska, zapowiada w roku 2017 wzrost przychodów o kolejne 30%, do poziomu 17 mln zł. W roku 2016 kierowana przez niego spółka wypracowała 13 mln zł. 66% przychodów generowane jest przez projekty elektroniczne i optoelektroniczne, pozostałe źródła przychodu to aplikacje i usługi satelitarne. Zatrudnienie wynosi obecnie 74 osoby.

Głównym klientem i partnerem Astri Polska jest ESA. Firma współpracuje też z NCBiR, Instytutem Lotnictwa, Polskim Instytutem Geologicznym, Centrum Badań Kosmicznych, Politechnikami w Warszawie i Łodzi, a także z sektorem prywatnym, reprezentowanym przez EADS PZL Okęcie, Creotech Instruments czy Astronika.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 18 2018 17:55 V10.0.0-2