reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© daniel schweinert dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 27 lipca 2017

Photon Entertaiment ma uruchomić produkcję jeszcze latem

Twórcy robota edukacyjnego Photon zebrali już zamówienia z ponad 30 krajów, a w sierpniu tego roku zamierzają otworzyć pierwszą linię produkcyjną.
Photon będzie wkrótce dostępny zarówno w wersji konsumenckiej jak i przeznaczonej dla placówek edukacyjnych. Photon posiada 10 wbudowanych czujników, które pozwalają mu wykrywać przeszkody, dotyk, oświetlenie, dźwięk, kontrast podłoża, wydawać dźwięki, zmieniać podświetlenie, komunikować się z innymi robotami itp. W wersji konsumenckiej (B2C), robot jest mentorem i prowadzi dziecko „za rączkę” przez aplikację zaprojektowaną razem z zespołem psychologów z Uniwersytetu SWPS z Warszawy. Wersja edukacyjna przeznaczona jest do szkół i instytucji zajmujących się edukacją technologiczną najmłodszych.

Photon budzi szerokie zainteresowanie w kraju i na świecie. W kampanii crowd-foundingowej wsparło go ponad 300 osób, przeznaczając na to prawie 60 tys. dolarów. Jako gotowy produkt był prezentowany na polskim stoisku na targach w Hanowerze czyli na największych targach przemysłowych w Europie. Przetestować Photona miała okazję również brytyjska para książęca podczas swojej ostatniej wizyty w Polsce.

Autorzy robota zebrali już zamówienia z ponad 30 krajów, a w sierpniu tego roku zamierzają otworzyć pierwszą linię produkcyjną. W powstaniu robota znaczący udział ma firma Zortrax, która pomogła autorom Photona w produkcji 25 pierwszych egzemplarzy testowych, drukując obudowy dla urządzeń.

Źródło: Zortrax

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2