reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© jon helgason dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 21 lipca 2017

W Polsce ma powstać 6 tys. punktów ładowania

Rządowy program ElectroMobility przewiduje nie tylko polski samochód elektryczny do roku 2018, ale także budowę gęstej sieci stacji ładowania.
Ministerstwo Energii obiecuje, że do 2020 roku powstanie 6 tys. punktów ładowania, które będą rozmieszczone w 32 miastach Polski.

– Patrząc na mapę, dzisiaj punktów ładowania jest zdecydowanie za mało, abyśmy mogli samochód elektryczny traktować jako alternatywę dla samochodu spalinowego. Takim samochodem możemy dzisiaj poruszać się tylko po mieście, i to też w ograniczonym zakresie – mówi agencji informacyjnej Newseria Innowacje Piotr Zaremba, szef projektu ElectroMobility Poland

Główny projekt ElectroMobility podparty jest wieloma mniejszymi programami, które mają wspierać polskich producentów komponentów i pojazdów elektrycznych. Duże zaangażowanie w tej materii wykazały takie placówki jak Narodowe Centrum Badań i Rozwoju czy Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Ponadto, ElectroMobility współpracuje z Polskim Instytutem Przemysłu Motoryzacyjnego oraz Instytutem Transportu Samochodowego nad koncepcją samochodu oraz przejściem do fazy budowy linii produkcyjnej i uruchomienia samej produkcji.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-1