reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Rynki | 19 lipca 2017

Globalne wydatki na IT wzrosną o 2,4% w 2017

Łączna suma wydatków na IT w tym roku szacowana jest na 3,5 biliona dolarów - stanowi to 2,4% wzrost względem roku poprzedniego. Wpływ na taki stan rzecze ma m.in. spadek kursu dolara.
„Technologie wywierają głęboki wpływ na to, jak wyglądają dzisiejsze modele biznesowe i ich wsparcie," stwierdził John-David Lovelock, wiceprezes i analityk Gartner. Produkty nowej generacji napędzane są przez innowacyjne platformy biznesowe i technologiczne. Spośród przełomowych technologii warto wymienić chociażby IoT stosowane w przemyśle, łańcuchy bloków w przypadku finansów oraz inteligentne urządzenia w sprzedaży detalicznej.

Globalne wydatki na hardware (PC, tablety, i inne urządzenia mobilne) szacowane są na 654 miliardy dolarów, co stanowi 3,8% wzrost względem ubiegłego roku. Sprzedaż napędzają przede wszystkim telefony z segmentu premium, których średnie ceny wciąż rosną. Rynek tabletów jednak nie może pochwalić się takimi wynikami - w tym przypadku spadek sprzedaży podyktowany jest stale wydłużającym się czasem użyteczności urządzeń. Konsumenci coraz rzadziej decydują się na wymianę na nowszy model.


Źródło: Gartner

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 25 2018 09:38 V9.6.1-2