reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© vigo Przemysł elektroniczny | 10 lipca 2017

Rekordowy kwartał VIGO System

Producent najbardziej zaawansowanych detektorów podczerwieni zamknął II kwartał z 8,6 mln zł przychodów. To najlepszy kwartalny wynik w dotychczasowej, trzydziestoletniej historii spółki, o 22% wyższy od rezultatu z analogicznego okresu 2016 r.

- II kwartał był już trzecim z rzędu, który zamknęliśmy z dynamicznym, dwucyfrowym wzrostem sprzedaży, tym razem osiągając najwyższy w dotychczasowej historii poziom kwartalnych przychodów. Jesteśmy zadowoleni, że konsekwentna realizacja strategii rozwoju spółki, zakładającej m.in. nie tylko rozwój technologii, ale również aktywne działania sprzedażowe i marketingowe, wzmacnianie relacji z dotychczasowymi kontrahentami i aktywne budowanie nowych rynków zbytu przynoszą zakładane efekty. Strategia rozwoju VIGO System zakłada, że 2017 r. zakończymy z dynamicznym wzrostem przychodów, przy utrzymaniu dotychczasowej jej rentowności. Mamy potencjał, by ten plan zrealizować - ocenia Adam Piotrowski, prezes VIGO System.
O wzroście sprzedaży VIGO System przesądziła realizacja kontraktu dla francuskiej firmy z branży zbrojeniowej, przy utrzymaniu wysokiej sprzedaży do innych strategicznych segmentów rynku.
Motorem napędowym sprzedaży VIGO System w II kw. 2017 r. były detektory adresowane do sektora zbrojeniowego, które odpowiadały za ponad jedną trzecią sprzedaży w tym kwartale. Dzięki realizacji kontraktu dla francuskiego producenta inteligentnej amunicji spółka w minionym kwartale podwoiła sprzedaż detektorów w tym segmencie. Dynamiczny 80% wzrost sprzedaży VIGO System odnotowało również w segmencie detektorów adresowanych do ośrodków badawczych i naukowych. Segment ten odpowiadał za 8% przychodów w minionym kwartale. W pozostałych segmentach, zgodnie z oczekiwaniami, sprzedaż kształtowała się na poziomie zbliżonym do ubiegłorocznego. Realizując strategię rozwoju VIGO System inwestuje w rozbudowę mocy produkcyjnych. W I połowie 2017 r. uzyskała pozwolenie na budowę nowego zakładu produkcyjnego w Ożarowie Mazowieckim. Realizacja I etapu inwestycji powinna zakończyć się w połowie 2018 r.
reklama
August 03 2020 19:13 V18.8.0-1