reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 06 lipca 2017

ABB przejmuje biznes sieci komunikacyjnych firmy KEYMILE

Przejęcie wzmacnia ofertę ABB AbilityTM w zakresie aplikacji o krytycznym znaczeniu dla sieci elektroenergetycznych, co stwarza nowe możliwości rynkowe – poinformowała firma.

ABB osiągnęła porozumienie z KEYMILE Group w sprawie przejęcia biznesu systemów komunikacyjnych o krytycznym znaczeniu, co wzmocni ofertę w obszarze sieci komunikacyjnych. - Przejęcie obejmuje kluczowe produkty, usługi i oprogramowanie, a także wiedzę i doświadczenie w obszarze badań i rozwoju. Pozwoli to ABB dalej rozwijać ofertę rozwiązań cyfrowych – ABB Ability – uzupełniając ją o wysoce niezawodne technologie komunikacyjne, niezbędne do utrzymania cyfrowych sieci elektroenergetycznych, które w dzisiejszych czasach są coraz bardziej dynamiczne i złożone – czytamy w komunikacie ABB.
– ABB jest światowym liderem w sieciach komunikacyjnych dla klientów z sektora użyteczności publicznej. Przejęcie od KEYMILE biznesu rozwiązań komunikacyjnych o krytycznym znaczeniu wzmocni naszą pozycję i zwiększy udział w sektorach przemysłu, transportu i infrastruktury – uważa Claudio Facchin, prezes Dywizji Produktów i Systemów Energetyki ABB. – Ten ruch wpisuje się w nasze plany rozwoju i strategię poszerzania cyfrowej oferty ABB Ability. Umacniamy pozycję preferowanego dostawcy mocniejszej, inteligentniejszej i bardziej ekologicznej sieci.
Finalizacja transakcji przewidziana jest na III kwartał 2017 roku. Strony postanowiły nie ujawniać finansowych szczegółów umowy. Firma KEYMILE z siedzibą w Hanowerze zatrudnia 350 pracowników na całym świecie. Powstała w 2002 roku w wyniku połączenia trzech przedsiębiorstw technologicznych z Austrii, Niemiec i Szwajcarii. KEYMILE jest wiodącym producentem szerokopasmowych rozwiązań telekomunikacyjnych o krytycznym znaczeniu, działającym na terenie 100 krajów. Baza klientów biznesu sieci komunikacyjnych o krytycznym znaczeniu KEYMILE obejmuje operatorów sieci elektroenergetycznych i kolejowych, rurociągów ropy naftowej i gazu, a także administrację publiczną. 120 pracowników przejętej firmy dołączy do biznesu Automatyki Sieci działającego w ramach Dywizji Produktów i Systemów Energetyki ABB. ABB specjalizuje się w technologiach dla energetyki, robotyki i systemów napędowych, automatyki przemysłowej i sieci energetycznych, firma obsługuje klientów z sektora użyteczności publicznej, przemysłu oraz transportu i infrastruktury na całym świecie. Grupa ABB zatrudnia około 132 000 pracowników w ponad 100 krajach świata.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 22 2020 14:06 V18.7.4-2