reklama
reklama
reklama
© volvo Przemysł elektroniczny | 06 lipca 2017

Volvo stawia na napęd elektryczny

Volvo Cars ogłosiło, że każdy nowy model Volvo, wprowadzony na rynek po roku 2019, będzie wyposażony w silnik elektryczny.

- Najważniejszy dla nas jest klient – powiedział Håkan Samuelsson, prezes i CEO firmy.- Klienci coraz częściej wymagają samochodów elektrycznych, a my chcemy na te wymagania, zarówno obecne jak i przyszłe, odpowiedzieć. Volvo Cars przedstawi portfolio dostępnych modeli samochodów elektrycznych, obejmujące samochody w pełni elektryczne, z silnikami hybrydowymi typu plug in oraz mild hybrid.
- Jest to historyczny moment w dziejach motoryzacji i rozwoju samochodów, w których teraz poza silnikiem spalinowym powszechna stanie się obecność napędu elektrycznego. Taki ruch pokazuje, że marka Volvo patrzy w przyszłość i widzi, że elektryfikacja obok samochodów autonomicznych staje się centrum zainteresowania całego sektora automotive – pisze Volvo Cars w komunikacie.
Pomiędzy 2019, a 2021 wprowadzonych zostanie pięć w pełni elektrycznych samochodów. Trzy spośród nich będą modelami Volvo, pozostałe dwa będą sportowymi samochodami elektrycznymi od marki Polestar, będącej prawą ręką Volvo Cars. Szczegółowe informacje o tych modelach zostaną podane w późniejszym terminie. Wprowadzone modele będą dostępne również w wersjach z napędem hybrydowym typu plug-in lub mild hybrid. Oznacza to, że w przyszłości nie będzie samochodów Volvo bez silników elektrycznych. Całkowicie spalinowe samochody będą stopniowo zastępowane samochodami z napędami hybrydowymi.- Komunikat oznacza koniec produkcji, w przyszłości, samochodów z napędem konwencjonalnym – powiedział Håkan Samuelsson. - Volvo Cars oświadczyło, że planuje sprzedać milion samochodów elektrycznych, w tym hybrydowych, do roku 2025. Tak właśnie zamierzamy osiągnąć cel, o którym mówiliśmy wcześniej. Firma podkreśla swoje zaangażowanie w kwestie związane z ochroną środowiska. - Volvo Cars jest skoncentrowane na redukcji emisji dwutlenku węgla zarówno podczas samego etapu produkcji, jak również eksploatacji pojazdów. Ma to na celu zapewnienie neutralnej dla klimatu produkcji przemysłowej do roku 2025 roku. Omawiana tu decyzja jest również następstwem lipcowego komunikatu, w którym Volvo Cars informuje o zmianie Polestar w odrębną markę samochodów elektrycznych o wysokich osiągach. Thomas Ingenlath, Senior Vice President Design w Volvo Cars, będzie kierował marką Polestar jako Chief Executive Officer.
reklama
reklama
January 20 2022 15:01 V20.1.11-2