reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Safe World Technologies Przemysł elektroniczny | 04 lipca 2017

Safe World Technologies zamierza utworzyć centrum B+R w Polsce

Ukraińska firma z powodzeniem rozwija działalność w naszym kraju, czego dowodem są inwestycje i zwiększająca się produkcja, o czym, specjalnie dla everitq.pl, opowiada prezes spółki, Andrii Sylenko.

- Jakie urządzenia do produkcji elektroniki kupiła firma?


Andrii Sylenko, prezes Safe World Technologies: - Safe World Technologies od ponad dwóch lat produkuje lampy LED w podstrefie Krakowskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Zatorze.
Firma regularnie modernizuje park maszynowy, by zapewniać najwyższą jakość produkcji. Tylko w 2017 roku kupiliśmy drukarkę ERSA Versaprint S1 oraz piec rozpływowy ERSA Hotflow 2/20. Reasumując, dzięki ostatnim inwestycjom, dwukrotnie zwiększyliśmy moce produkcyjne zakładu i firma może produkować do 14 tys. lamp LED miesięcznie.

- Czy są planowane kolejne inwestycje?


- Rozwój produkcji wymaga regularnych inwestycji, więc oczywiście, że planujemy kolejne. W najbliższej przyszłości park maszynowy firmy wzbogaci się o dodatkowe urządzenia, m.in. automaty do montażu SMT i urządzenia do produkcji elementów termoplastycznych. Zamierzamy też wprowadzać dalszą automatyzację produkcji, co pozwoli na przyspieszenie produkcji.

To jednak nie wszystko, bo w planach jest budowa nowego centrum badawczo-rozwojowego. Projekt jest już gotowy, jednak sprawa nieco się przeciąga ze względu na konieczność dopełnienia wszelkich formalności urzędowych. W sierpniu powinniśmy kupić działkę i mamy nadzieję, że budowa ruszy na przełomie września i października.

- Czy zatrudnienie w firmie będzie rosnąć?


- Aktualnie w Safe World Technologies pracuje 14 osób, a dwa lata temu zaczynaliśmy z 8 pracownikami. Jeszcze w tym roku zamierzamy podwoić zatrudnienie i będziemy szukać m.in. technologów oraz operatorów maszyn. W 2017 roku ruszamy bowiem z dwoma dużymi projektami. Planujemy uruchomienie nowych linii produktowych, będą to: systemy kontroli dostępu oraz układy kolektorów słonecznych.

- Na jakie rynki przeznaczona jest produkcja Safe World Technologies?


- Produkcja realizowana w polskim zakładzie w Zatorze przeznaczona jest przede wszystkim na rynek ukraiński. Prowadzimy też rozmowy z klientami z Turcji, Gruzji i Niemiec, ale najciekawszym rynkiem dla Safe World Technologies jest Polska, gdzie widzimy olbrzymie zainteresowanie naszymi produktami.

- Dlaczego firma zdecydowała się na inwestycję w Polsce?


- Aktualnie w Polsce panuje bardzo korzystny klimat inwestycyjny. Na naszą decyzję wpływ miały także bardzo dobre warunki zaproponowane przez Krakowski Park Technologiczny, który zarządza Krakowską SSE.

- Dziękuję za rozmowę!Na zdjęciu: Andrii Sylenko, prezes © Safe World Technologies

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2