reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© XTPL Przemysł elektroniczny | 03 lipca 2017

Kanadyjski producent rozpoczyna współpracę z XTPL

Spółka XTPL rozpoczyna współpracę z kanadyjską firmą Wise Device Inc., światowym liderem w dziedzinie rozwoju automatyki do mikroskopii przemysłowej.
Firma Wise Device Inc. została założona w 2005 roku. Zajmuje się rozwojem i dostarczaniem innowacyjnych systemów automatyki mikroskopowej do przemysłu półprzewodników, w tym globalnych gigantów z dziedziny technologii wyświetlaczy. Dziś zaopatruje między innymi firmy z Korei, Japonii, Tajwanu, Chin, USA i Europy.

Firma Wise Device jest zainteresowana wykorzystaniem technologii XTPL w procesie naprawy defektów matryc do wyświetlaczy, powstałych jeszcze w trakcie produkcji. Plany wspólnych działań potwierdziła w wystawionym polskiej spółce liście intencyjnym.
- Często jeszcze podczas procesu produkcji wyświetlaczy ciekłokrystalicznych w warstwach przewodzących w matrycy wyświetlacza pojawiają się defekty, m.in. w formie przerwanych połączeń elektronicznych. Istniejąca dziś na świecie technologia takiej lokalnej naprawy tego typu defektów opiera się na technologii Laser Chemical Vapour Deposition LCVD. Jest ona jednak bardzo skomplikowana oraz wykorzystuje toksyczne i niebezpieczne gazy. Przeanalizowane przez kanadyjską firmę możliwości oraz wyniki technologii ultraprecyzyjnego druku XTPL wskazują, że nasza metoda druku ultracienkich linii przewodzących prąd elektryczny może dużo efektywniej wyeliminować takie ograniczenia dzisiejszego standardu na rynku technologii naprawy lokalnych defektów w strukturach metalicznych. Nawiązując współpracę z Wise Device, wchodzimy w bardzo aktywnie rozwijającą się niszę na światowym rynku wyświetlaczy. Dzięki temu wkrótce rozpoczniemy współpracę z największymi światowymi producentami elektroniki – mówi dr Filip Granek, CEO XTPL.

Celem wspólnych działań XTPL i Wise Device Inc. jest rozwój wyspecjalizowanych technologii i urządzeń do wykorzystania w produkcji wyświetlaczy LCD. Firmy położą szczególny nacisk na opracowanie metody naprawy lokalnych defektów w połączeniach metalicznych w warstwach matryc TFT (ang. Thin-Film Transistor – tranzystor cienkowarstwowy), czyli kluczowych elementach wyświetlaczy LCD.

- Unikalną cechą technologii opracowanej przez XTPL jest to, że umożliwia ona drukowanie bardzo cienkich (nawet w zakresie submikronowym) struktur przewodzących prąd elektryczny. Taka technologia jest bardzo pożądana na polu poprawy wydajności produkcji wyświetlaczy LCD, ponieważ jest w stanie naprawić usterki powstałe podczas procesu ich produkcji. Komplementarne kompetencje obu zespołów (Wise Device Inc. i XTPL) pozwolą na opracowanie i dostarczenie unikalnego systemu druku dla tego segmentu rynku – napisał w liście intencyjnym dr Adam Weiss, CEO Wise Device.

Możliwości technologii XTPL pozwalają sądzić, że w tym segmencie spółka XTPL będzie miała dwucyfrowy udział w najbliższych 2 latach.

To tylko jedna z wielu możliwości zastosowania technologii XTPL. Ultracienkie linie przewodzące prąd elektryczny mogą być użyte nie tylko w produkcji wyświetlaczy czy ogniw słonecznych, ale również w rozwiązaniach z zakresu elektroniki drukowanej, mikroelektroniki, biosensorów, nano- oraz mikrofotoniki, tzw. smart windows i zabezpieczeń antypodróbkowych. Na targach elektroniki drukowanej w Berlinie międzynarodowe przedsiębiorstwa działające w wyżej wymienionych obszarach wykazały zainteresowanie rozpoczęciem współpracy z XTPL.

Wise Device Inc. projektuje i produkuje innowacyjne rozwiązania w dziedzinie mikroskopii, obejmujące komponenty OEM, a także kompletne podsystemy optomechaniczne i optoelektroniczne. Technologia WDI pomaga osobom i firmom w wielu gałęziach przemysłu, w tym w dziedzinie nauk przyrodniczych, obrazowania biomedycznego, produkcji maszyn i elektroniki / produkcji półprzewodników. Jej rozwiązania są obecnie używane przez takie firmy jak Intel, Corning, Apple, Samsung i LG.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 15 2018 17:25 V11.9.0-2