reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Drutex
Przemysł elektroniczny |

Drutex: interaktywne okno zamiast tabletu i telewizora

Polska firma stworzyła pierwsze inteligentne okno, które poza swoimi standardowymi funkcjami, oferuje możliwość oglądania telewizji, korzystania z internetu i pracy na panelu bezdotykowym.

Drutex, doskonale znany z produkcji stolarki okienno-drzwiowej, opracował SmartWindow, czyli innowacyjny produkt multimedialny, który składa się z interaktywnego okna oraz jednostki sterującej odpowiadającej za kontrolę i interakcję z użytkownikiem poprzez szereg interfejsów. Samą matrycę LCD zamknięto w szybie zespolonej, która chroni wyświetlacz przez wpływem czynników zewnętrznych. Rozwiązanie zostało oparte o energooszczędny procesor w architekturze ARM, zawiera również interfejsy do komunikacji bezprzewodowej opartej o najnowsze standardy takie jak WIFI (802.11n), Bluetooth (4.1) oraz Bluetooth Low Energy.
- Najnowszy produkt Drutex to jedna z najważniejszych innowacji w historii spółki, która będzie miała wpływ na postrzeganie okna, już nie tylko jako materiału budowlanego, elementu dekoracyjnego, ale jako narzędzia do pracy czy osobistego asystenta – czytamy w komunikacie.
Do okna można podłączyć pendrive lub dysk przenośny z danymi multimedialnymi, klawiaturę oraz myszkę. Istnieje również opcja wykorzystania domowej sieci komputerowej, aby podłączyć okno do internetu. Dzięki temu będzie możliwe oglądanie filmów z YouTube, galerii zdjęć czy przeglądanie informacji w popularnych kanałach internetowych podczas codziennych czynności takich jak gotowanie czy oglądanie ulubionych programów i seriali na oknie. Drutex stworzył okno, które zastępuje funkcje telewizji, tabletu czy narzędzia do pracy. To również możliwość wykorzystania wirtualnych żaluzji czy markiz chroniących przed światłem i zaciemniających pomieszczenia dla jeszcze większego komfortu użytkowników – podkreśla firma. Drutex wyraźnie idzie zatem w stronę inteligentnego budownictwa. SmartWindow jest bowiem kompatybilne z innymi systemami i urządzeniami IoT w domu. Drutex kilka miesięcy temu zaoferował klientom możliwość tworzenia inteligentnych systemów pozwalających na zdalne sterowanie stolarką. - SmartWindow by Drutex, to krótko mówiąc rewolucja na światowym poziomie. Nad inteligentnym systemem pracowaliśmy intensywnie od wielu miesięcy. Nasi inżynierowie, dział B+R i technolodzy opracowali technologię, o której jeszcze niedawno mogliśmy tylko pomarzyć. Zależało nam na stworzeniu produktu, który odpowiadałby potrzebom współczesnego klienta, który w coraz większym stopniu korzysta z nowoczesnych narzędzi internetowych, jest mobilny i poszukuje rozwiązań prostych i wysoce funkcjonalnych. Nasze nowe okno oferuje szereg możliwości dla domu, pracy, biura. Nasze najnowsze rozwiązanie wpisuje się w światowe trendy, ale poszerza również ofertę inteligentnych rozwiązań dotychczas oferowanych klientom. A to dopiero początek tego, co przygotowaliśmy dla naszych klientów. Kolejne innowacyjne systemy zaprezentujemy już wkrótce – mówi Leszek Gierszewski, prezes DRUTEX SA. Obecnie trwają intensywne prace nad rozwojem rozwiązania w kilku obszarach, które w jeszcze większym stopniu usprawnią korzystanie i poprawią komfort użytkowania inteligentnych urządzeń w domu. SmartWindow by Drutex jest obecnie wersją koncepcyjną i dostępne będzie w sprzedaży seryjnej już w najbliższej przyszłości – poinformowała firma, nie podając jednak konkretnego terminu. Źródło: Drutex

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama