reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 27 czerwca 2017

ABS Investment inwestuje w spółki technologiczne

W portfelu inwestycyjnym ABS Investment SA znalazło się 7 nowych podmiotów technologicznych, w tym Zortrax oraz MODE.
BAS Investment zainwestował w Zortrax SA, który należy do wiodących producentów profesjonalnych rozwiązań druku 3D dla biznesu i wiąże z tą firmą bardzo duże nadzieje. Do portfela inwestycyjnego spółki dołączył także inny podmiot z alternatywnego rynku - MODE SA, czyli producent nowatorskich rozwiązań służących do automatycznego generowania fotografii produktów oraz ich prezentacji.

ABS Investment jest też akcjonariuszem spółki XSystem SA, która zajmuje się dostarczaniem rozwiązań biznesowych z zakresu optymalizacji, przetwarzania oraz obiegu dokumentów zarówno w formie tradycyjnej, jak i elektronicznej. W skład portfela inwestycyjnego Emitenta wchodzi również MADKOM SA będący dostawcą oraz integratorem autorskiego oprogramowania do zarządzania dokumentami, informacją i procesami w administracji publicznej. ABS Investment posiada też udziały w Cahelio Sp. z o.o., która działa w branży informatycznej i zajmuje się opracowywaniem rozwiązań przeznaczonych dla celów geodezyjnych oraz kartograficznych. W portfelu inwestycyjnym spółki znajdują się również dwa podmioty z branży IT, notowane na rynku regulowanym GPW w Warszawie: Ailleron SA oraz Atende SA.

Zarząd ABS Investment SA dostrzega większe ryzyko inwestycyjne w przypadku spółek technologicznych, ale oczekuje wyższej stopy zwrotu z inwestycji dzięki ścisłej współpracy z większością tych podmiotów. - Podstawową przewagą biznesu technologicznego jest możliwość uzyskania w krótkim okresie efektu skali dzięki globalnemu zasięgowi innowacyjnych produktów. Dobrym przykładem są Zortrax, Ailleron czy Mode - produkty tych firm są sprzedawane w kilkudziesięciu krajach. Nie należy jednak zapominać o krótkim okresie życia niektórych produktów i usług technologicznych oraz konieczności ponoszenia nieustannych nakładów na badania i rozwój. Dlatego też efekt skali trzeba uzyskać w stosunkowo krótkim czasie. Nie wykluczam kolejnych inwestycji w spółki z sektora technologicznego, gdyż moim zdaniem będą one rosły znacznie szybciej niż rynek. Do tych inwestycji należy jednak podchodzić bardzo selektywnie, nie ulegać aktualnie panującej modzie i skupiać się na liderach rynku i firmach działających w niszach - wyjaśnia Sławomir Jarosz, prezes zarządu ABS Investment.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 18 2018 17:55 V10.0.0-1