reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© andrey burmakin dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 22 czerwca 2017

ELECTRO WELLE mocno rozwija produkcję

Producent elektroniki z Małopolski inwestuje w park maszynowy – o ostatnich zakupach w ELECTRO WELLE opowiada właścicielka firmy Dorota Stanuch-Sroka.

evertiq.pl: - Jakie maszyny zakupiła firma ELECTRO WELLE w ostatnich miesiącach?

Dorota Stanuch-Sroka, ELECTRO WELLE: - W ciągu kilkunastu ostatnich miesięcy zauważyć można znaczny rozwój parku maszynowego firmy w różnych działach produkcyjnych. Na produkcji pojawiły się nowe automaty do montażu powierzchniowego SMD (JUKI KE-3010L, KE-3020VAL, KE-3010XL, KE-3020VXL), które w zestawieniu z nowymi sitodrukarkami JUKI GKG oraz piecami rozpływowymi ESRA HOTFLOW 3/20e tworzą linie montażowe. Kupiliśmy również i uruchomiliśmy autonomiczną sitodrukarkę GoLED/ MEAS CZ, przeznaczoną na potrzeby zadruku pastą lutowniczą długich płyt PCB o wymiarach do 1200 mm.

Wyszliśmy też naprzeciw wymaganiom klientów i do stałej oferty wprowadziliśmy możliwość testu optycznego AOI (urządzenie Marantz) produkowanych płyt oraz ich późniejsze mycie (myjka Compa Clean 3) i lakierowanie (automat PVA Delta6), które zabezpiecza płyty przed wpływem czynników zewnętrznych.

Co więcej, od początku roku prężnie rozwija się dział obróbki przewodów, w którym używany jest wielofunkcyjny automat do obróbki przewodów marki Schleuniger, automaty do cięcia i odizolowywania firmy KOMAX, prasy elektryczne MECAL i pneumatyczne ERKO. Stale powiększane zaplecze narzędzi do zagniatania terminali pozwala na realizację nowych zleceń od klientów.

Dopełnieniem montażu elektroniki jest nowo powstały dział obróbki metalu w którym realizowana jest produkcja szaf i obudów (metalowych) urządzeń elektrycznych zgodnie z wymogami klienta.

- Iloma liniami montażowymi dysponuje obecnie firma?


- Obecnie firma posiada 5 w pełni zautomatyzowanych linii montażowych SMD, dwie linie do montażu elementów przewlekanych THT oraz 28 stanowisk do montażu ręcznego.

- Ilu pracowników zatrudnia ELECTRO WELLE?


- Aktualnie zatrudniamy 121 osób. Prowadzimy ciągły nabór dla inżynierów elektroników / inżynierów produkcji, których zadaniem byłoby przygotowywanie projektów do produkcji, opieka nad procesem, tworzenie dokumentacji technicznej. Okresowo realizowane są przyjęcia dla pracowników produkcji (montaż / operatorzy maszyn).

- Jakie były powody decyzji o inwestycji w park maszynowy?


- Przede wszystkim na szybkie tempo rozwoju firmy w ostatnich latach wpłynęło wejście naszej firmy z ofertą montażu kontraktowego na rynek oświetlenia ledowego. Wymusiło to zakup urządzeń przystosowanych do montażu i depanelizacji długich płytek PCB.

Kolejnym czynnikiem wpływającym na prężny rozwój parku maszynowego była decyzja o kompleksowym zaspokojeniu potrzeb klienta – obecnie jesteśmy w stanie sprostać projektom, w których oprócz montażu podzespołów elektronicznych klient chciałby mieć również wyprodukowane i zakute wiązki przewodów wchodzące w skład projektu oraz obudowę czy szafę, w której to wszystko będzie umieszczone.

- Plany inwestycyjne ELECTRO WELLE?


- W planach na ten i następny rok jest uruchomienie kolejnej linii montażowej SMD, ale przystosowanej do montażu krótkich partii prototypowych – specyfika takiego montażu jest zgoła inna niż w partiach wielkoseryjnych.

Patrząc pod kątem projektów otrzymywanych od klientów rozważamy także zakup fali selektywnej, która przyspieszyłaby proces montażu komponentów przewlekanych w projektach w których obecnie dla części komponentów THT stosowany jest montaż ręczny.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1