reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 19 czerwca 2017

Google tworzy zespół ds. mobilnych SoC

Czy amerykański gigant weźmie w swoje ręce sprawy układów obecnych m.in. w smartfonach Pixel?
Google ogłosiło nabór na stanowiska architektów SoC. Głównie poszukują inżynierów z przynajmniej dziesięcioletnim doświadczeniem. Większość ofert dotyczy pracy w kalifornijskiej siedzibie firmy, jednak Google szuka inżynierów także spoza USA - m.in. w Bombaju, Szanghaju, Sztokholmie i Tajpej.

Warto odnotować, że w zeszłym roku miała miejsce premiera pierwszych smartfonów od Google. Urządzenia noszące nazwę Pixel pracują pod kontrolą układu Qualcomm Snapdragon 821. Oprócz tego na liście urządzeń oferowanych przez amerykańskiego giganta znajdziemy odbiorniki Chromecast pracujące na układach opartych o architekturę ARM, która zresztą obecna jest również w najnowszym dziele Google - urządzeniu Google Home.

Wiele wskazuje na to, iż Google pracuje nad tym, aby podobnie jak Apple, umieszczać własne układy w następnych generacjach urządzeń. Nie dziwi więc fakt, że w ostatnich tygodniach pracę w firmie znalazł były deweloper SoC Apple - Manu Gulati.

Zaprojektowanie własnego układu wiąże się z gigantycznymi kosztami, które póki co nie są współmierne z poziomem sprzedaży smartfonów z linii Pixel. Najwidoczniej jednak Google wychodzi z założenia, iż lepiej zainwestować w dynamicznie rozwijający się dział, niż wypuszczać na rynek kolejnego smartfona ze Snapdragonem, którym ciężko jest na tym polu cokolwiek zwojować.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-1