reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© norebbo dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 13 czerwca 2017

Apple pracuje nad technologiami autonomicznej jazdy

Po latach domysłów na temat zamiarów Apple dotyczących samochodów mamy potwierdzenie: Tim Cook, CEO Apple powiedział, że firma pracuje nad technologiami autonomicznej jazdy.
- Koncentrujemy się na systemach jazdy autonomicznej – powiedział Tim Cook w wywiadzie dla Bloomberga. - To podstawowa technologia, która według nas ma bardzo duże znaczenie. Można powiedzieć, że postrzegamy ją jako matkę wszystkich projektów z obszaru sztucznej inteligencji. Jest to też prawdopodobnie jedno z najtrudniejszych przedsięwzięć z zakresu AI – komentował szef firmy Apple.

Apple początkowo rozważało budowę własnego samochodu, ale wygląda na to, że ostatecznie spółka zdecydowała się na przerzucenie na technologie autonomicznej jazdy. Producent iPhone’ów w 2014 roku rozpoczął projekt „Titan”, którego celem było opracowanie elektrycznego samochodu, na potrzeby którego firma zatrudniła około 1000 osób. W czerwcowym wywiadzie Tim Cook nie precyzował, czy Apple zbuduje własny samochód. – Zobaczymy, w jakim kierunku będą się rozwijały prace. Nie mówimy, że na pewno to zrobimy – mówił Cook.

Według firmy McKinsey’s & Co. do 2030 roku rynek pojazdów autonomicznych będzie wart 6,7 bln USD. Nic więc dziwnego, że giganci technologiczni i motoryzacyjni przeznaczają miliony dolarów na rozwój tych technologii. Firmy takie jak BMW czy General Motors zdecydowały się na otwarcie siedzib w Dolinie Krzemowej, by ułatwić sobie akwizycję start-upów zajmujących się technologiami autonomicznej jazdy.

Źródło: Bloomberg

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 21 2018 15:38 V9.3.2-1