reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 14 czerwca 2017

W centrum B+R firmy Ritex drony będą wspierać ludzi

20 czerwca kamień węgielny pod budowę nowoczesnego centrum badawczo-rozwojowego pod Legnicą dostarczy dron. Nieprzypadkowo, bo dla tych latających maszyn inwestor zaplanował bardzo poważną rolę.
Na 3,5 hektarowej działce kosztem 25 mln PLN powstanie obiekt o powierzchni 20 tys. mkw. Zatrudnienie w centrum, które gotowe ma być w drugiej połowie 2018 r., znajdzie początkowo 50 osób, a docelowo 100.

W codziennych obowiązkach ludzi wspierać będą pojazdy bezzałogowe. Ritex Logistic zamierza bowiem wykorzystać drony do obsługi obiektów wielkopowierzchniowych. Zadaniem dronów będzie obserwacja i ochrona terenu inwestycji, ale też inwentaryzacja przeprowadzana w pomieszczeniach zamkniętych. Obie te misje mają być wykonywane w sposób autonomiczny.

Ritex to firma inwestująca w nowe technologie w logistyce. Legnicka spółka zamierza badać praktyczne zastosowania dronów w tym sektorze.

Źródło: Ritex

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 21 2018 15:38 V9.3.2-2