reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© kentoh dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 13 czerwca 2017

Miele and Steelco łączą siły

Miele przejmie pakiet większościowy w Steelco – firma planuje rozwój w obszarze technologii medycznych.
Firma rodzinna Miele oraz Steelco Group zamierzają połączyć swoje siły i umiejętności w obszarze technologii medycznych. W rezultacie Miele zamierza przejąć pakiet większościowy w Steelco Group, przy czym założyciele Steelco pozostaną na czele grupy.

Dzięki planowanemu połączeniu dział technologii medycznych w ramach Miele Group ma wzrosnąć o około jedną trzecią do 250 mln USD rocznie. Celem jest dostarczenie klientom szerokiego asortymentu zaawansowanych produktów oraz najwyższej jakości usług, zarówno przedsprzedażowych, jak i serwisowych. Transakcja musi jeszcze zyskać akceptację ze strony odpowiednich urzędów antymonopolowych.

W związku z przejęciem, produkcja sterylizatorów i myjek będzie realizowana w zakładzie Steelco. Produkcja tych urządzeń w zakładzie Miele w Bürmoos, niedaleko Salzburga, będzie stopniowo wygaszana w ciągu najbliższego roku, ale zakład będzie kontynuował wytwarzanie pozostałych produktów.

W ofercie Miele znajdują się m.in. produkty to czyszczenia, dezynfekcji i sterylizacji przeznaczone do zastosowań medycznych i laboratoryjnych. Miele produkuje również urządzenia AGD. Obroty firmy za ostatni rok podatkowy wyniosły około 3,71 mld EUR, Miele zatrudnia 19 400 pracowników. Firma została założona w 1899 roku, siedziba główna znajduje się w Gütersloh.

Steelco produkuje urządzenia do mycia, dezynfekcji i sterylizacji przede wszystkim dla szpitali i sektora farmaceutycznego. Firma powstała w 1998 roku, siedziba główna znajduje się w Riese Pio X we Włoszech, w prowincji Treviso. Steelco zatrudnia około 400 osób, przychody za 2016 rok wyniosły około 71 mld EUR (od wielu lat obroty roczne rosną w tempie dwucyfrowym).

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 25 2018 09:38 V9.6.1-2