reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© kentoh dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 13 czerwca 2017

Miele and Steelco łączą siły

Miele przejmie pakiet większościowy w Steelco – firma planuje rozwój w obszarze technologii medycznych.
Firma rodzinna Miele oraz Steelco Group zamierzają połączyć swoje siły i umiejętności w obszarze technologii medycznych. W rezultacie Miele zamierza przejąć pakiet większościowy w Steelco Group, przy czym założyciele Steelco pozostaną na czele grupy.

Dzięki planowanemu połączeniu dział technologii medycznych w ramach Miele Group ma wzrosnąć o około jedną trzecią do 250 mln USD rocznie. Celem jest dostarczenie klientom szerokiego asortymentu zaawansowanych produktów oraz najwyższej jakości usług, zarówno przedsprzedażowych, jak i serwisowych. Transakcja musi jeszcze zyskać akceptację ze strony odpowiednich urzędów antymonopolowych.

W związku z przejęciem, produkcja sterylizatorów i myjek będzie realizowana w zakładzie Steelco. Produkcja tych urządzeń w zakładzie Miele w Bürmoos, niedaleko Salzburga, będzie stopniowo wygaszana w ciągu najbliższego roku, ale zakład będzie kontynuował wytwarzanie pozostałych produktów.

W ofercie Miele znajdują się m.in. produkty to czyszczenia, dezynfekcji i sterylizacji przeznaczone do zastosowań medycznych i laboratoryjnych. Miele produkuje również urządzenia AGD. Obroty firmy za ostatni rok podatkowy wyniosły około 3,71 mld EUR, Miele zatrudnia 19 400 pracowników. Firma została założona w 1899 roku, siedziba główna znajduje się w Gütersloh.

Steelco produkuje urządzenia do mycia, dezynfekcji i sterylizacji przede wszystkim dla szpitali i sektora farmaceutycznego. Firma powstała w 1998 roku, siedziba główna znajduje się w Riese Pio X we Włoszech, w prowincji Treviso. Steelco zatrudnia około 400 osób, przychody za 2016 rok wyniosły około 71 mld EUR (od wielu lat obroty roczne rosną w tempie dwucyfrowym).

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2