reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Nestmedic Przemysł elektroniczny | 08 czerwca 2017

Nestmedic zadebiutuje na NewConnect 12 czerwca

W ramach prowadzonej w pierwszym kwartale emisji akcji spółka pozyskała ponad 8,4 mln złotych od inwestorów indywidualnych i funduszy inwestycyjnych.
– Wejście na rynek NewConnect pozwoli nam na jeszcze szybszy rozwój, co niewątpliwie przyczyni się do budowy wartości spółki. Obecność na małym, a z czasem także na głównym parkiecie warszawskiej giełdy sprawia, że firma staje się w pełni transparentna dla inwestorów i kontrahentów, co z kolei przekłada się na większe zaufanie biznesowe. To dla nas bardzo ważne w momencie, w którym rozpoczynamy sprzedaż systemu Pregnabit w Polsce i pozyskujemy dystrybutorów za granicą – mówi dr n. med. Patrycja Wizińska-Socha, współtwórczyni i prezes Nestmedic.

Komercyjna sprzedaż urządzenia Pregnabit rozpocznie się we wrześniu. Firma aktualnie buduje sieć przedstawicieli handlowych na terenie kraju oraz prowadzi zaawansowane rozmowy z dystrybutorami za granicą. Spółka zakończyła właśnie projekt GoGlobal, w ramach którego wraz z Instytutem Fraunhofer przeprowadziła analizy rynku niemieckiego oraz zainicjowała rozmowy o współpracy z tamtejszymi firmami. Nestmedic nie zatrzymuje się jednak na najbliższych sąsiadach Polski.

– Rozpoznajemy wiele rynków, analizując ich potencjał. Nestmedic z założenia jest spółką o zasięgu globalnym, dlatego już teraz szukamy optymalnej dla naszej firmy drogi ekspansji na rynki zagraniczne. Zainteresowanie jest spore, więc już wkrótce będziemy mogli poinformować o pierwszych umowach dystrybucyjnych – dodaje Wizińska-Socha.

Nestmedic kończy właśnie intensywny etap beta-testów, który trwał od początku roku i pozwolił na zebranie opinii na temat działania systemu Pregnabit od ciężarnych oraz lekarzy i położnych. – Beta-testy okazały się dla nas sukcesem. System sprawdził się w codziennym wsparciu personelu medycznego i kobiet ciężarnych – dostaliśmy wiele pozytywnych informacji zwrotnych oraz konstruktywnych uwag, które pomogą nam jeszcze lepiej dostosować produkt do oczekiwań i potrzeb po to, by opieka nad kobietami w ostatnim trymestrze ciąży była na jak najwyższym poziomie – mówi dr n. med. Anna Skotny, szef badań i rozwoju oraz współtwórczyni Nestmedic.

Źródło: Nestmedic

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1