reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© ES-System Przemysł elektroniczny | 29 maja 2017

Nowa linia produkcyjna w ES-SYSTEM

ES-SYSTEM, polska firma specjalizująca się w oświetleniu profesjonalnym, uruchomiła nową linię do produkcji zaawansowanych modułów elektronicznych w zakładzie ES-SYSTEM NT w Dobczycach.

─ Oddanie do użytku linii produkcyjnej w Dobczycach to kolejny krok w rozwoju zaplecza technologicznego ES-SYSTEM. Możliwość nadzoru nad wszystkimi liniami SMT za pomocą jednego oprogramowania skróciła czas potrzebny do wdrożenia nowych produktów, dzięki czemu szybciej możemy odpowiadać na zmieniające się potrzeby rynkowe. Pozwala ona również elastyczniej podchodzić do planowania procesu produkcji i szybciej reagować na zmienne założenia projektów – mówi Rafał Gawrylak, prezes zarządu ES-SYSTEM SA.
W 2016 r. spółka wydała 6 mln zł na inwestycje. W br. ES-SYSTEM planuje przeznaczyć na inwestycje 9 mln zł. W pierwszym kwartale 2017 r. na zakup sprzętu i maszyn produkcyjnych wydano 3,3 mln zł.
Nowa linia umożliwia produkcję modułów do oświetlenia LED-owego, oświetlenia awaryjnego, zasilaczy oraz sterowników do pozostałych produktów ES-SYSTEM. Ostatnia inwestycja obejmuje linię do montażu modułów elektronicznych w technologii SMT, tj. montażu powierzchniowego oraz do znakowania laserowego wyrobów elektronicznych bezpośrednio w ciągu technologicznym, a także automatycznego testu optycznego. Funkcjonalność nowej linii pozwala znacząco przyśpieszyć oraz ulepszyć proces wytwarzania i kontroli produktów – jej uruchomienie skróciło czas procesu oraz zwiększyło wydajność produkcji o 40%. Dodatkowo rozbudowany, 9-kamerowy system optyczny linii do automatycznego testowania opraw zmniejsza ilość fałszywych komunikatów o błędach podczas testów, co pozwala na wydajniejszą kontrolę wyrobów – informuje firma w komunikacie. W 2017 r. spółka planuje dalszy rozwój zaplecza technologicznego. Pozwoli to na zwiększenie przewagi nad innymi firmami działającymi na rynku polskim. ES-SYSTEM w swoich działaniach skupia się na rozwoju oferty opartej o rozwiązania LED i systemy sterowania. Nowe inwestycje mają na celu rozwój własnego parku technologicznego, aby zapewnić najnowocześniejszy standard produkcji.
reklama
July 15 2021 08:57 V18.20.2-1