reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 29 maja 2017

Aplisens w Kazachstanie

Zgodnie z przyjętą strategią Aplisens utworzył spółkę w Kazachstanie, licząc na znaczący wzrost przychodów na tym rynku w kolejnych latach.
Spółka Aplisens Middle Asia w pierwszym okresie działalności zajmie się sprzedażą produktów, a w kolejnych latach także usługami serwisowymi. Do tej pory Aplisens miał swoje przedstawicielstwa na Wschodzie w trzech krajach: Rosji, Białorusi i na Ukrainie.

- Rynek kazachski jest dla nas bardzo atrakcyjny. Do tej pory sprzedawaliśmy tam produkty za pośrednictwem białoruskiej firmy zależnej. Oczekujemy, że utworzenie spółki bezpośrednio w Kazachstanie stworzy nam możliwości większej sprzedaży. Liczymy na znaczący wzrost w perspektywie kilku lat – mówi w rozmowie z Akcjonariat.pl Adam Żurawski, prezes Aplisensu.

W nowej strategii Aplisens zakłada w tym roku 3-proc. dynamikę przychodów na rynkach WNP, a w kolejnych dwóch latach około 10-proc. Eksport odpowiada za większość sprzedaży Grupy - w I kwartale 2017 roku stanowił 68% (13,6 mln zł). Ponad 7 mln zł pochodziło z rynków WNP, a 4,4 mln zł z krajów Unii Europejskiej. Spółka myśli także o ekspansji w innych kierunkach. W I kwartale zrealizowała pierwszy znaczący kontrakt od Chin. Stara się o wejście na rynek Stanów Zjednoczonych, gdzie jest na etapie zdobywania odpowiednich certyfikatów. Prawdopodobnie eksport mógłby ruszyć w 2018 roku.

Za pięć dni w spółce odbędzie się walne zgromadzenie (30 maja), które ma zdecydować o wypłacie dywidendy i nowym skupie akcji własnych. W planach jest wypłata 3,4 mln zł dywidendy. Wartość nowego buy backu miałaby wynieść do 8 mln zł. Łączne środki pieniężne na koniec marca wynosiły 17,2 mln zł.
Źródło: akcjonariat.pl

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 25 2018 09:38 V9.6.1-1