reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 19 maja 2017

Delphi dołącza do BMW, Intela i Mobileye

Do wielkiej trójki firm wspólnie pracujących nad powstaniem w pełni autonomicznych pojazdów, czyli BMW Group, Intel i Mobileye, dołączyła firma Delphi. Została ona partnerem ds. rozwoju i integratorem systemów na potrzeby platformy autonomicznej jazdy.

Na początku maja w centrum Silicon Valley Center for Autonomous Driving firmy Intel w San Jose odbyły się jednodniowe warsztaty Autonomous Driving Workshop. W czasie tego wydarzenia firma BMW zaprezentowała jeden z około 40 wysoce zautomatyzowanych pojazdów rozwijanych przy współpracy z Intelem i Mobileye. Co więcej, 16 maja 2017 r. firmy poinformowały o zamiarze nawiązania współpracy z Delphi w charakterze partnera ds. rozwoju i integratora systemów na potrzeby opracowywanej właśnie najnowocześniejszej platformy autonomicznej jazdy. Czwórka partnerów planuje wspólnie wdrożyć model współpracy, który pozwoli na dostarczanie i rozwijanie rozwiązań po stronie wielu producentów OEM z branży motoryzacyjnej i, potencjalnie, również z innych sektorów. Firma Delphi dostarczyła już BMW Group stosowny prototyp platformy komputerowej, a obecnie współpracuje z Intel i Mobileye w dziedzinach percepcji, integracji czujników i wysoko wydajnych rozwiązań obliczeniowych dla pojazdów autonomicznych.
Niemal rok temu ogłoszono współpracę pomiędzy BMW Group, Intel i Mobileye oraz poinformowano o podjęciu działań na rzecz rozwoju autonomicznych pojazdów oraz wprowadzeniu gotowych produktów do seryjnej produkcji do roku 2021. Od tego czasu partnerzy zdołali opracować skalowalną architekturę, którą można dostosować do potrzeb innych twórców rozwiązań i producentów z branży motoryzacyjnej. Dzięki niej możliwe będzie tworzenie nowoczesnych konstrukcji i zróżnicowanych ofert poszczególnych marek.
Integratorzy systemów — tacy jak Delphi — odgrywają krytyczną rolę w strategii wprowadzania wspólnego rozwiązania na rynek oraz jego szybkiej adaptacji przez branżę motoryzacyjną. Głównym zadaniem Delphi będzie integracja systemu opracowywanego przez BMW Group, Intel i Mobileye z rozwiązaniami stosowanymi przez producentów samochodów. Delphi może także dostarczać niezbędne komponenty sprzętowe, takie jak czujniki, oraz aplikacje zwiększające różnorodność opracowywanych rozwiązań, a także podejmować działania mające na celu ich dostosowywanie do potrzeb producentów. Współpraca Delphi i jej partnerów ma charakter niewyłączny. Firmy dążą aktualnie do pozyskania dodatkowych partnerów ds. rozwoju i integracji, którzy będą w stanie zaspokajać przyszłe potrzeby klientów OEM. - Współpraca firm BMW, Intel i Mobileye nieustannie otwiera nowe możliwości dla branży motoryzacyjnej – podkreśla Brian Krzanich, dyrektor generalny Intela. - W ciągu niespełna roku nasze zespoły poczyniły znaczne postępy na drodze do wprowadzenia skalowalnej platformy autonomicznej jazdy. Obecnie pracujemy nad dostarczeniem 40 pilotażowych samochodów w drugiej połowie tego roku. Dołączenie firmy Delphi jako partnera ds. integracji przyspieszy wprowadzenie na rynek autonomicznych pojazdów różnych marek i zapewni klientom wysoki poziom zróżnicowania oferty - dodaje.
reklama
August 16 2022 15:41 V20.8.14-2