reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© PixabayPeteLinforth Przemysł elektroniczny | 18 maja 2017

Technomex w Konsorcjum Mobilux

Producent sprzętu rehabilitacyjnego z Gliwic przystąpił do Konsorcjum Mobilux, którego celem jest stworzenie urządzenia wspomagającego chód u osób z ograniczoną sprawnością ruchową.
Członkami Konsorcjum są Warszawski Uniwersytet Medyczny, Politechnika Śląska, Centrum Badań i Innowacji PRO-AKADEMIA, Politechnika Częstochowska oraz firma PHU Technomex Sp. z o.o.. Przewidziany jest również udział wiodących klinik rehabilitacyjnych w Krojantach oraz Reptach.

Podstawą utworzenia Konsorcjum Mobilux jest chęć stworzenia urządzenia wspierającego chód u osób z ograniczoną sprawnością ruchową. Konstrukcja ta ma powstać w oparciu o najnowsze zdobycze techniki i medycyny, m.in.: technologie 3D, inteligentne tkaniny, wirtualną rzeczywistość, systemy żyroskopowe.

W ramach projektu zostaną stworzone prototypy inteligentnych urządzeń do behawioralnej terapii oraz do wspomagania chodu. Po przetestowaniu, nowe produkty mają być przygotowane do produkcji w szerszym zakresie.
Źródło: Technomex, Politechnika Częstochowska

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 23 2018 15:48 V9.3.2-1