reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© zortrax Przemysł elektroniczny | 09 maja 2017

Zortrax podjął uchwałę w sprawie debiutu na GPW

Akcjonariusze Zortrax podjęli uchwałę w sprawie ubiegania się o dopuszczenie i wprowadzenie akcji spółki do obrotu na GPW oraz o podwyższeniu kapitału zakładowego poprzez emisję nowych akcji.

Podczas NWZA, które odbyło się 8 maja 2017 roku akcjonariusze spółki zadecydowali m.in. o ubieganiu się o dopuszczenie i wprowadzenie akcji Spółki do obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie oraz dematerializację akcji spółki. Podjęli także uchwałę w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego poprzez emisję w trybie oferty publicznej nowych akcji zwykłych na okaziciela serii F, z wyłączeniem w całości prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy, zmiany statutu spółki w związku z podwyższeniem kapitału zakładowego, dematerializacji akcji serii F i praw do akcji serii F oraz ubiegania się o dopuszczenie tych akcji i praw do obrotu na rynku regulowanym i ich dematerializacji. Wreszcie zadecydowano o przyjęciu programu motywacyjnego dla członków zarządu spółki, kluczowej kadry menadżerskiej oraz współpracowników Spółki na lata 2017-2018, co ma pomóc w realizacji celów biznesowych.
Zortrax niedawno opublikował swoje wyniki finansowe za rok ubiegły. W 2016 spółka osiągnęła zysk netto na poziomie 14,3 mln zł (wzrost o 78% w stosunku do roku 2015); całkowite przychody ze sprzedaży zamknęły się kwotą 53,8 mln zł (wzrost o 43% w stosunku do 2015); wskaźnik EBIT za rok 2016 osiągnął poziom 17,8 mln zł (wzrost o 74% w stosunku do roku 2015).
- Nasza spółka nauczyła się już efektywnie funkcjonować w obrębie rynku kapitałowego. Wejście na GPW to dla nas naturalny, kolejny etap, który da nam zastrzyk do dalszego rozwoju – tłumaczy Rafał Tomasiak, prezes zarządu Zortrax SA i dodaje: - Historycznie środki pozyskiwane od inwestorów przeznaczaliśmy zarówno na rozwój produktów, rozbudowę globalnej sieci dystrybucyjnej, marketing jak i produkcję pod konkretne zamówienia płynące z globalnych rynków. Dzięki takiej alokacji pozyskanych środków, w zaledwie 3 lata udało nam się osiągnąć zakładane cele strategiczne. Jako spółka notowana na GPW będziemy kontynuowali nasz rozwój i staniemy się jeszcze bardziej wiarygodni i transparentni zarówno dla naszych inwestorów jak i partnerów biznesowych. Zortrax dotychczasową działalność finansował m.in. poprzez emisję obligacji, a w kwietniu 2017 roku wykupił te wyemitowane w 2014. Zortrax to polska firma założona w 2013 roku, która w ciągu zaledwie 3 lat na globalnym rynku w segmencie desktopowych drukarek 3D osiągnęła pozycję jednej z wiodących marek. Produkty spółki dostępne są poprzez sieć ponad 160 resellerów i dystrybutorów, prowadzących sprzedaż w ponad 70 krajach, na 6 kontynentach, a także za pośrednictwem rozbudowanej platformy sprzedażowej online. Ofertę Zortrax stanowi zintegrowany ekosystem, w skład którego wchodzą autorskie oprogramowanie Z-SUITE, drukarki 3D i dedykowane materiały do druku o różnych właściwościach. Źródło: Zortrax
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 27 2020 12:33 V18.4.17-2