reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 09 maja 2017

Vigo negocjuje kontrakty w Chinach i Japonii

Spółka liczy na pozyskanie nowych zleceń z rynku azjatyckiego. Równolegle chce zwiększać sprzedaż w Europie, gdzie jednym z obiecujących kierunków jest Francja – mówi prezes Adam Piotrowski.

W ostatnich miesiącach mocno przyspieszyła dynamika sprzedaży producenta detektorów podczerwieni. Najpierw w IV kwartale 2016 roku przychody wzrosły w ujęciu r/r o 72%, a w I kwartale o 34%. Według wcześniejszych zapowiedzi spółka chce w tym roku uzyskać około 40 mln zł przychodów. Dla porównania w 2016 roku wartość sprzedaży wyniosła 25,6 mln zł.
Eksport jest podstawowym źródłem przychodów Vigo (83% ogólnej sprzedaży w 2016 roku). Najwięcej detektorów trafia na rynek Unii Europejskiej – Niemcy (21,5% ogólnych przychodów) i Włochy (16%). Ważnym odbiorcą są także Stany Zjednoczone (20,2%). Ubiegłoroczny eksport do Chin wyniósł niecałe 4% łącznej sprzedaży spółki.
- Ostatnie kwartały były dla nas udane pod względem sprzedażowym. Również dobrze wygląda II kwartał 2017 roku. Realizujemy m. in. zamówienia dla firmy Zodiac, co powinno pozytywnie wpływać na wyniki. Liczymy też na dobre rezultaty w kolejnych kwartałach. Negocjujemy kilka potencjalnych kontraktów w Chinach i Japonii. Pozyskanie tych zleceń byłoby znaczącym wzmocnieniem naszego portfela zamówień. Jesteśmy też świeżo po rozmowach z nowym dystrybutorem we Francji, który może otworzyć nam nowe możliwości sprzedażowe. Również w Niemczech i Wielkiej Brytanii chcielibyśmy rozwijać sprzedaż – mówi w rozmowie z Akcjonariat.pl Adam Piotrowski, prezes Vigo System. Vigo System chce rozwijać się skokowo i dlatego rusza z budową nowego zakładu w Ożarowie Mazowieckim. Umożliwi on produkcję nawet 100 tys. detektorów rocznie. - Budowa nowego zakładu powinna rozpocząć się w wakacje. Obecnie jesteśmy na etapie wyboru wykonawcy. Nowy zakłada ruszy z produkcją 1 stycznia 2019 roku, a w 2020 roku planujemy 20-krotny wzrost produkowanych detektorów. Obecnie produkujemy około 5 tys. sztuk. Łączne nakłady na budowę nowego zakładu wyniosłą około 55 mln zł i całe finansowanie inwestycji mamy zabezpieczone. Oprócz tego jesteśmy w stanie wypłacać coraz wyższe dywidendy. W tym roku rekomendujemy do podziału między akcjonariuszy 6 mln zł – dodaje prezes Vigo System. Spółka konsekwentnie przeznacza na dywidendę co najmniej 50% zysku netto. Tegoroczna propozycja to 8,24 zł na akcję i stopa 2,2%. W zeszłym roku Vigo System wypłaciło w formie dywidendy 6,49 zł na akcję – stopa 2,55%. Rok wcześniej stawka wnosiła 5,61 zł (stopa 2,39%). Poprawiające się wyniki i dobre perspektywy pozytywnie wpływają na notowania spółki. W tym roku akcje zyskały już 65%, wybijając się z trendu bocznego. Źródło: akcjonariat.pl
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 27 2020 12:33 V18.4.17-1