reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© speedfighter17 dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 05 maja 2017

TOP 10 niemieckich dostawców EMS

Niemcy są prawdziwą potęgą w usługach EMS w Europie, przychody niemieckich firm stanowią aż 13,6% europejskiego rynku i 34,7% sprzedaży w krajach Europy Zachodniej.
U naszych zachodnich sąsiadów działają liczne firmy EMS, z czego większość to małe i średnie przedsiębiorstwa z przychodami poniżej 10 mln EUR, przy czym obroty wielu z tych firm nie przekraczają 5 mln EUR.

Liderem niemieckiego rynku jest firma Zollner, największy europejski dostawca EMS, z 13% udziałów w rynku.

TOP 10 niemieckich dostawców EMS
  1. Zollner
  2. Leesys
  3. TQ-Systems
  4. Neways (Netherlands)
  5. BMK Group
  6. Asteelflash (France)
  7. Katek
  8. Prettl Electronics
  9. MLS
  10. Tonfunk

Wśród wymienionej dziesiątki są dwie grupy z zagranicy, które przejęły niemieckie firmy. Neways International, czyli przedsiębiorstwo z siedzibą główna w holenderskim Son, znacznie rozszerzył działalność poprzez akwizycję BuS Hlding GmbH w 2014 roku. Z kolei francuska Asteelflash w 2012 roku przejęła EN ElectronicNetwork.

Jeśli chodzi o globalnych liderów na rynku EMS, to swoją działalność w Niemczech prowadzą Sanmina i Jabil Circuit. Chociaż jeśli chodzi o tego ostatniego, to są informacje, że firma, która skoncentrowała się na optoelektronice, zakończyła produkcję małych serii w zakładzie i zamierza skupić się na rozwoju. Inny światowy gigant, Flex, w 2014 roku sprzedał zakład w Paderborn, a także przetransferował produkcję z Flextronics Automotive GmbH & Co KG na Węgry i koncentruje się na działalności R&D oraz prototypowaniu.

Źródło: Reed Electronics Research

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2