reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© andres rodriguez dreamstime.com Nauka | 27 kwietnia 2017

Narodowy Instytut Technologiczny wzorowany na Towarzystwie Fraunhofera

Narodowy Instytut Technologiczny ma rozpocząć działalność w 2018 roku. Składać się będzie z 35 najlepszych ośrodków badawczych w kraju.
Utworzenie Narodowego Instytutu Technologicznego jest jednym z najważniejszych elementów Strategii Gowina ogłoszonej we wrześniu ubiegłego roku. – Głównym celem Instytutu będzie prowadzenie badań naukowych i prac rozwojowych zgodnych z polityką gospodarczą państwa – tłumaczył wicepremier.

Funkcjonowanie Narodowego Instytutu Technologicznego było tematem spotkania ministra nauki i szkolnictwa wyższego z prezesem Towarzystwa Fraunhofera, prof. Raimundem Neugebauerem. Spotkanie odbyło się po podpisaniu przez Jarosława Gowina porozumienia o polsko-niemieckiej współpracy naukowej. Powstałe w 1949 roku towarzystwo, skupiające blisko 70 niemieckich organizacji naukowych, jest wzorem dla tworzenia NIT-u. Zdaniem ministra nauki takie rozwiązanie umożliwi efektywniejsze zarządzanie instytutami badawczymi w Polsce.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 25 2018 19:10 V11.1.0-2